Na internete sa v posledných dňoch šírila kampaň posielajúca všetkých návštevníkov „do hája“. Vysvetlenie prišlo včera, to keď slovenské developerské spoločnosti ITB a Imagine Development spustili oficiálnu prezentáciu a webstránku svojho petržalského projektu. Dve veže prinášajúce 72 bytov pomenovali Nový háj.

Komplex sa nachádza na rohu Starohájskej a Dudovej v najľudnatejšej mestskej časti, blízko dostihovej dráhy a v susedstve menšieho internátu Ekonomickej univerzity. Ide o dve takmer identické desaťpodlažné veže s polyfunkčnou podnožou. Projekt bude charakteristický najmä variabilnosťou vnútorných i vonkajších priestorov.

„V Novom háji chceme vyjsť prvým klientom čo najviac v ústrety,“ hovorí Drahan Petrovič z Imagine Development. Podľa neho si bude možné v rámci jedného bytu vybrať z niekoľkých alternatívnych typov dispozícií. Alebo si ju prispôsobiť presne podľa seba. „Okrem usporiadania vnútorných priečok si budú môcť klienti vybrať tvar a veľkosť okien alebo aj umiestnenie lodžie podobne ako v rodinnom dome,“ vysvetľuje pre TRENDreality.sk.

Choďte všetci do hája. Bývať

Aj samotné byty budú podľa Ivana Rolného z ITB pripravené na neskoršie zmeny. Napríklad premenu šatníka v rodičovskej spálni na kúpeľňu, či otvorenie/uzatvorenie kuchynského kúta. Od možnosti výraznejšie zasahovať aj do výberu okien a balkónov si developeri sľubujú väčší záujem o kúpu bytu z papiera. V neskoršej fáze výstavby už táto možnosť prirodzene nebude.

Projekt má priniesť 72 bytov s rôznym počtom izieb a štyri apartmány na najnižších podlažiach. „Priemerná cena dosahuje 1 800 eur za štvorcový meter s DPH,“ približuje I. Rolný. Podľa neho sa predaj spúšťa v týchto dňoch. Byty na nižších podlažiach budú mať aj predzáhradky.

Choďte všetci do hája. Bývať

Okrem bytov je v ponuke aj 83 parkovacích státí v dvoch nadzemných podlažiach, z ktorých jedno bude čiastočne zapustené. Cena miesta dosiahne podľa D. Petroviča 13 800 eur vrátane DPH. Ďalších 11 miest vznikne na povrchu. V podnoži vzniknú aj priestory pre menšie obchodné prevádzky, dokopy pôjde o približne 440 štvorcových metrov.

Nový háj má v súčasnosti územné rozhodnutie a stavebné povolenie má získať v najbližších mesiacoch. „Cez zimu tendrujeme generálneho dodávateľa a na jar budúceho roka plánujeme spustiť výstavbu,“ predpokladá I. Rolný. Podľa neho o projekt prejavili záujem aj banky, no meno financujúceho partnera bude známe až neskôr. Termín dokončenia prvej veže znie jeseň 2013. Výstavba druhej má začať počas budovania úvodnej etapy a jej ukončenie predpokladá investor na jar 2014.

Investorskou spoločnosť je Elonir, s.r.o., v ktorej polovičným dielom figuruje ITB Development, a.s., a Imagine Development, s.r.o. ITB je spoločným podnikom architektov, ktorí sa podieľali aj na projekte Rusovský Sad a spúšťajú výstavbu kancelárskeho projektu Wallenrod v centre Bratislavy.

Konateľ Imagine Development, D. Petrovič, je architekt angažujúci sa v Inštitúte urbánneho rozvoja. V organizácii pôsobí aj zástupca ITB. Inštitút si kladie za cieľ skvalitniť a sprehľadniť development na Slovensku a vybudovať vyvážený a trvalo udržateľný rozvoj miest a obcí.

Zobraziť Nový háj na väčšej mape

Vizualizácie - Nový háj