Na Fedinovej ulici v bratislavskej Petržalke začína medzi existujúcou zástavbou vyrastať Polyfunkčný objekt Fedinova. Za výstavbou 14-poschodovej bytovky stojí Bratislavská stavebná spoločnosť, s.r.o. (BSS).

Projekt získala kúpou od spoločnosti Eurodom, s.r.o. v roku 2009. V tom istom roku bolo na výstavbu vydané aj stavebné povolenie. „V súčasnosti už dokončujeme základy stavby,“ aktualizuje Jaroslav Hrobár, konateľ BSS. Bytovka prinesie 72 bytov a 6 ateliérov v jedno- a dvojizbovom prevedení.

Na každom z trinástich podlaží sa budú nachádzať dva jednoizbové byty s rozlohou 30 štvorcových metrov. Dopĺňať ich budú štyri dvojizbové jednotky s rozlohou 50 m2. Ich cenovky budú začínať na úrovni 1 693 eur za štvorec.

Horná hranica bude na úrovni 1 776 eur/m2. Predávať sa budú v štandardnom vybavení. „V súčasnosti mapujeme predbežných záujemcov. S predajom chceme začať o niekoľko dní,“ približuje J. Hrobár.

Dieru v Petržalke vyplní bytovka

Suterén bytovky budú tvoriť obchodné priestory na ploche 110 štvorcov. BSS je zároveň v záverečných rokovaniach s budúcimi nájomcami. Ich mená zatiaľ zverejniť nechce. Pred dokončením sú aj parkovacie plochy s približne 50 stojiskami.

Okrem bloku na Fedinovej, BSS realizovala viacero bytových projektov v hlavnom meste. Jeden z posledných bol bytový projekt Dolce Vita na rohu Vrakunskej a Hradskej ulice.

Zobraziť Fedinova na väčšej mape

Vizualizácia - BSS