„Skupina GEMO je veľká a silná spoločnosť vedená profesionálmi, vybudovala viacero kvalitných rezidenčných a komerčných nehnuteľností, čo je pre nás zárukou, že stavebné práce budú dodané včas a v nami požadovanej vysokej kvalite.“ hovorí Ivan Rolný z ITB.

„Poznáme doterajšie projekty od ITB a vieme, že sú nároční na kvalitu dodávky a vyžadujú profesionálny prístup. My vyznávame rovnaké hodnoty a myslím si, že portfólio našich realizovaných stavieb je dobrým predpokladom na to, aby táto spolupráca fungovala dobre,“ dodáva Jaromír Uhýrek, majiteľ skupiny Gemo.

Firma na Slovensku postavila obchodné centrum Forum v Poprade, v susednej Českej republike má za sebou viac než stovku realizácií.

Vlastný vnútroblok

Projekt vedľa predajne Kaufland neďaleko dúbravského zimného štadióna získal stavebné povolenie koncom vlaňajška. V súčasnosti je predaných zhruba sto bytov, keďže developer vďaka rýchlemu predaju pridal do ponuky po úvodnej prvej etape aj druhú. Ich ceny dosahujú približne 2 100 až 2 300 eur/m2 s DPH.

Objekty s architektonicky výraznými fasádami majú najviac desať podlaží, vo vnútrobloku sa počíta s komunitnými záhradami, detským ihriskom a škôlkou. Areál bude uzavretý a 24 hodín denne strážený, pričom vstup cez recepciu budú mať len obyvatelia komplexu.

Čerešne v Dúbravke začínajú stavať

Čerešne - vizualizácia Zdroj: ITB

Vznikne 124 parkovacích miest v podzemí a 126 vonku. Počíta sa aj s jedenástimi komerčnými priestormi pripravenými pre obchody alebo kancelárie s celkovou plochou 1 100 m2. Vlani developer avizoval termín štartu výstavby ešte na november 2015.

ITB je developerská skupina známa najmä oceňovaným projektom Nový háj v Petržalke, kde bola spoluinvestorom. Okrem toho postavila kancelársky Wallenrod a Business Garden Štefánikova, obytnú zónu Rusovský sad a pripravuje Mamapapa v Dúbravke. Projekt Sokolská blízko centra mesta je rozostavaný a jeho dokončenie mešká kvôli sporom s bývalým dodávateľom.