Koncept nadväzuje na princíp vnútroblokov z prvej etapy, približuje Andrej Lendel, development manažér v ITB. Celý komplex, ktorý bude po novom niesť názov Čerešne Living, bude ohradený a strážený, so spoločnou recepciou a vrátnicou.

„Projekt sme sa snažili navrhnúť tak, aby každý vnútroblok mal odlišnú atmosféru a funkciu,“ hovorí Ivan Rolný, člen predstavenstva ITB Development. V komplexe tak vznikne korzo s kaviarňami a službami v parteri, ihriská pre malé aj väčšie deti, športoviská na crossfit či parkúr, ale aj kopec na sánkovanie a vodná lagúna. Návrh využíva svahovitý pozemok.

Čerešne v Dúbravke spúšťajú druhú etapu

Čerešne Living - vizualizácia celého projektu (dva rady vpravo tvoria prvú etapu) Zdroj: ITB Development

I. Rolný zdôrazňuje, že návrh dbá na rozostupy blokov. Druhá etapa prinesie 6 700 štvorcových metrov zelene a oddychových priestorov. Spoločné priestory pre obyvateľov zahŕňajú aj klubovňu a spoločné strechy v troch blokoch na organizovanie osláv, párty alebo oddych.

Jednotlivé objekty budú mať sedem až osem podlaží, na okraji komplexu vznikne výšková dominanta so 17 podlažiami. Architektonicky budú odlíšené, aby mal každý objekt vlastný charakter a zaujímavý detail. Napríklad veľké vysunuté balkóny.

V ponuke sú od jednoizbových až po šesťizbové byty. Prevažujú štvorizbáky, čo vychádza podľa A. Lendela z veľkého záujmu o väčšie rodinné byty v prvej etape. V parteri sú umiestnené mezonety s predzáhradkami. Na horných poschodiach zas vznikne akoby šesť rodinných domov na streche bytového domu. „Zadefinovaný bude vonkajší obrys, klienti si budú môcť celú dispozíciu navrhnúť sami v spolupráci s architektom,“ vysvetľuje A. Lendel.

Do predaja sa na začiatok dostáva 72 bytov. Ceny sa začínajú od 75-tisíc eur pri jednoizbových, od 118-tisíc pri dvojizbových, od 173-tisíc pri trojizbových, štvorizbové stoja od necelých 222-tisíc a päťizbové vyjdú od 327-tisíc eur.

Čerešne v Dúbravke spúšťajú druhú etapu

Čerešne Living - vizualizácia novej časti Zdroj: ITB Development

„Chceme, aby v Čerešniach bývali rodiny s deťmi, aby tu ľudia nechodili len prespávať, ale žili tu,“ hovorí I. Rolný s tým, že v prvej fáze si drvivá väčšina klientov kupovala byty pre vlastné bývanie.

Parkovanie je k dispozícii v podzemnej garáži aj na teréne popri príjazdovej komunikácii. Pod zemou bude 304 parkovacích miest, na povrchu 104 stojísk. K dvojizbovým a väčším bytom bude povinná kúpa stojiska. Developer vybuduje aj semafor na protismerné odbočenie z Harmincovej ulice. Vznikne aj cyklocesta, ktorá bude napojená na Dúbravskú cyklotrasu.

Výstavba prvej fázy Čerešní sa začala v lete minulého roku. Dokončená má byť v máji 2018 a odovzdávanie bytov predpokladá developer v lete. Aktuálne zostáva predať ešte tridsať bytov. Výstavba druhej etapy sa má začať následne na jeseň a trvať by mala dva roky.