Práce na pozemku sa začali v auguste výstavbou inžinierských sietí, ktoré sú už dokončené. Hlavný dodávateľ začne stavať v najbližších dňoch. Dokončenie projektu je plánované na koniec roka 2017.

Mamapapa vyrastie na Nejedlého ulici na okraji Dúbravky. V dvoch blokoch prinesie 115 jedno- až štvorizbových bytov s výmerami od 30,6 do 107 štvorcových metrov. Podľa webstránky projektu je už predaná alebo rezervovaná takmer polovica bytov.

Ceny voľných sa pohybujú od 69-tisíc do 289-tisíc eur. Štvorcový meter tak vychádza okolo 1 900 až 2 100 eur. K dispozícii bude 136 parkovacích miest, z toho 83 v podzemnej garáži a zvyšok na povrchu.

Bytovka Mamapapa od ITB sa začína stavať

Mamapapa - vizualizácia Zdroj: ITB Development

Projekt je od začiatku prezentovaný ako bývanie pre mladé rodiny. Jeho súčasťou sú preto aj vonkajšie ihriská a v parteri jednej z budov vznikne voľnočasový priestor na ploche 500 m2, ktorý bude slúžiť obyvateľom na oddych a zábavu. Obyvatelia majú dostať k dispozícii aj strešnú terasu.

ITB vstúpila projektom Mamapapa do veľkej konkurencie nových projektov v Dúbravke. Len v blízkom okolí v poslednom čase vznikli alebo sa stavajú projetky Tammi od YIT, Dúbravy od Corwin Capitalu a Tujetoin od Bencont Development.

Samotný developer projektu Mamapapa stavia na opačnej strane Dúbravky projekt Čerešne so 173 bytmi. Len nedávno spustil predaj komplexu Kolísky v Záhorskej Bystrici. Stavbu tu chce spustiť na budúce leto.