Projekt s oficiálnym názvom Business Centre Košice III vznikne pozdĺž Štúrovej ulice oproti existujúcemu Business Centru Košice, s ktorým bude prepojený zastrešenou lávkou. Na dvanástich nadzemných podlažiach ponúkne 6 975 štvorcových metrov kancelárií, 3 200 štvorcových metrov maloobchodnej plochy a 141 bytových jednotiek.

Projekt bude mať jedno podzemné podlažie, v ktorom investor počíta s vytvorením 430 parkovacích miest. Komplex je pokračovaním Business Center Košice II, ktorý bol dokončený v roku 2010. Autorom oboch etáp projektu, rovnako ako susednej Steel Arény, je ateliér KOPA architekta Juraja Kobana.

Investor hovorí, že prebiehajú rokovania s možnými nájomcami. „Novú etapu sme pripravovali s vedomím vysokých nárokov na moderné pracovné prostredie i súvisiace služby. Preto som veľmi rád, že už dnes, v okamihu zahájenia realizácie, sme veľmi blízko k uzavretiu dohôd s kľúčovými nájomcami, ktorých mená budeme môcť už čoskoro oznámiť,“ konštatuje  Ján Horváth, predseda predstavenstva VSH development a riaditeľ realitnej divízie CTR group.

Skupina CTR je v Košiciach aktívna. Okrem spomínaného komplexu realizuje aj projekt Rezidencia pri radnici, ktorý na trh ponúkne 390 bytových jednotiek. „Viac ako pol roka pred dokončením stavby je predaných takmer 300 bytov,“ prezrádza J. Horváth.

Business Centre Košice štartuje novú etapu, ponúkne kancelárie i byty

Business Center Košice III - súčasný stav Zdroj: CTR Group

Skupina pripravuje aj svoj prvý projekt v Bratislave, kde doteraz nebola. V Karlovej Vsi chce v komplexe Karloveské terasy vytvoriť 90 jedno- až štvorizbových bytov. Zaujímavosťou je, že až tretina z nich má byť určená na prenájom.

Spoločnosť dnes realizuje projekty aj v Prahe, Drážďanoch a Regensburgu. V Prahe ide o Albertov Rental Apartments – komplex 269 nadštandardne zariadených bytov určených výhradne na prenájom, navyše doplnený ešte o obchody a reštauráciu – a bytové projekty Residence Výhledová a Atrium Kobylisy. Vo fáze výstavby sa nachádza aj rezidenčný projekt Panorama Pražačka.

V Drážďaňoch bola vlani ukončená výstavba 190 bytov v projekte Residenz am Zwinger, ktoré sú určené ako na predaj, tak i na prenájom, a taktiež Haus Merkur určených na predaj. V príprave alebo výstavbe sú ďalšie etapy projektu Haus Merkur II a III a projekt nájomného bývania Marina Apartments na brehu Dunaja v Regensburgu.