V rezidenčnom projekte Nuppu v bratislavskom Ružinove pribudnú dve menšie 8-podlažné budovy budovy pod názvom Asteri. Fínsky developer YIT stavia rozsiahly obytný komplex Nuppu (Púčik)  v bratislavskom Ružinove od roku 2016.

S dokončením týchto bytových domov pod kvetinovým názvom Asteri (Astra) sa ukončia aj práce na veľkom dvore s rozlohou dva hektáre, ktorý patrí k hlavným benefitom pre obyvateľov. Asteri prinesie spolu 78 apartmánov, kolaudácia objektov sa očakáva pred koncom roka 2023. Stavebné práce sa začali v novembri tohto roka.

Praha.
Neprehliadnite

Nový byt v Prahe stojí už takmer 16 ročných miezd. Ako je na tom Bratislava?

Apartmány s terasou

Záujemcovia majú možnosť zakúpiť si niektorý zo 78 apartmánov, ktoré majú jednu až štyri izby. Súčasťou každého apartmánu bude balkón alebo terasa, k vybraným patrí aj pivničná kobka už zahrnutá v cene.

Okrem nového bývania pribudne v komplexe 32 parkovacích miest v otvorenej garáži na prízemí a ďalšie parkovacie miesta na vonkajších plochách. "V apartmánoch na 8. podlaží bude vetranie zabezpečované pomocou rekuperačných jednotiek, čo zvyšuje kvalitu vnútorného prostredia, šetrí energiu vďaka spätnému získavaniu tepla a zabraňuje vzniku nadmernej vlhkosti v dome,“ informoval developer.

Technické priestory na prízemí

Dvor poskytuje široké možnosti na trávenie voľného času. Je to miesto, kde sa dá relaxovať vďaka oddychovým zónam, venčiť domáceho miláčika, športovať a kde sa deti môžu bezpečne hrať na ihriskách. Nájde sa tu zároveň priestor pre rodinný piknik alebo grilovačku.

Po návrate z dvora či pobytu v prírode budú mať obyvatelia dvoch nových budov taktiež k dispozícii priestory na prízemí, kde môžu pohodlne očistiť bicykel alebo osprchovať domáceho miláčika. Podobné sa nachádzajú aj v ostatných bytových domoch.

 

Obyvateľom komplexu už slúži zastávka mestskej hromadnej dopravy Grófska niva. Kto nemá vlastné auto, môže využiť službu carsharingu, ktorá je prvou rezidenčnou službou na zdieľanie automobilov v rámci Bratislavy.

Pre majiteľov elektromobilov sú k dispozícii dve nabíjacie stanice pre štyri autá. Priamo v komplexe sa nachádza balíkoBOX a v blízkej dostupnosti obyvatelia nájdu všetku občiansku vybavenosť a potrebné služby.

O spoločnosti YIT
  • YIT je najväčšia fínska a významná severoeurópska developerská a stavebná spoločnosť. Zamestnáva približne 7 400 zamestnancov v 10 krajinách. Jej výnosy v roku 2020 dosiahli približne 3,1 miliardy eur. YIT Corporation je kótovaná na helsinskej burze.
  • Na Slovensku pôsobí od roku 2010 a pod hlavičkou YIT Slovakia sa sústreďuje najmä na revitalizáciu brownfieldov v Bratislave. V roku 2018 založila aj dcérsku spoločnosť YIT Správcovská spoločnosť. Tá má aktuálne v správe päť bytových domov z portfólia YIT Slovakia.
  • V súčasnosti realizuje obytné komplexy Nuppu a Rozeta v Ružinove v Bratislave, ako aj projekt mestskej štvrte Zwirn. Obnovila národnú kultúrnu pamiatku Pradiareň.
  • Aktuálne pripravuje premenu bývalej panelárne na Mlynských nivách na zmiešanú štvrť. Spoločnosť päťkrát získala ocenenie ASB Developer roka a raz cenu ASB Stavebná firma roka.

PRAMEŇ: YIT