Aktualizácia (31.8.): Na oficiálnej stránke sa už nový názov ani zľavy nespomínajú.

Aktualizácia (18:00): Zipp z oficiálnej stránky stiahol všetky ceny.

Pôvodná správa (zverejnená 30.8.): Hlavné mesto Slovenska má svoj Manhattan. Developerská spoločnosť Zipp tak v auguste pomenovala svoj dokončený obytný projekt na Račianskej ulici dovtedy známy ako Obydick. Spolu so zmenou názvu inzeruje aj výrazné zľavy na oficiálnej webovej stránke, 30 percent na byty a 70 na garážové státia.

Dvadsaťšesťpodlažný Manhattan s charakteristickou červenou fasádou tak ponúka byty v cenách od niečo vyše 1 600 až približne 2 500 eur/m2 vrátane DPH. Pôvodný cenník v korunách hovoril o hranici 61- až 75-tisíc Sk/m2, čo je po prepočte konverzným kurzom 2-tisíc až 2 500 eur za štvorcový meter.

Bytovka ponúka 161 bytov v rôznych výmerách, od najmenších jednoizbových, až po veľké štvorizbové byty navyše s priestrannými terasami na najvyšších podlažiach. V oficiálnom cenníku len pri dvoch bytoch nie je uvedená cena, čo môže znamenať, že sú predané. Ostatné sú v ponuke.

Bratislava má Manhattan. Miesto Obydicku

Avizované zľavy sa majú týkať aj garážových státí pod zemou, kde je k dispozícii približne 200 miest. Pohľad do cenníka však hovorí o úrovni 11 500 až 26 500 eur za státie, pričom pri spustení predaja boli ceny na úrovni 340- až vyše 600-tisíc korún.

Investorom a zhotoviteľom Manhattanu je spoločnosť Zipp, ktorá projekt rozostavala v máji 2007, dokončený je už niekoľko mesiacov. Stavebná firma, ktorá je súčasťou rakúskej skupiny Strabag, bola developerom aj ďalších projektov v Bratislave, Poprade, Nitre, či Stupave.

Máte projekt v tejto lokalite? Zobrazte ho vedľa tejto správy formou PPC.

Foto - Zipp