Na Bosákovej ulici v bratislavskej Petržalke „kraľuje“ v novostavbách developerská spoločnosť Vodotika. Za necelých desať miliónov eur sa v lokalite, kde už postavila viaceré bytovky vrátane 20-podlažných dvojičiek, chystá vybudovať polyfunkčný dom s názvom Lužná podľa priľahlej ulice. Aktuálne predložil dokumenty o projekte štátnym orgánom.

Ide o pokračovanie už existujúcej prvej etapy výstavby polyfunkčného domu Bosáková – Šustekova. Pozemok je z východu ohraničený poliklinikou Šustekova a parkom, z južnej strany štvorprúdovou cestou ulice Bosáková. Zo západu hraničí s Lužnou uliciu a zo severu sa dotýka bytovky.

V súčasnosti areál slúži ako skládka materiálu v severnej časti a predajňa so skladom dreva v južnej. Predajňa má podobu jednopodlažnej nepodpivničenej budovy a je vo vlastníctve developera. Investičné náklady na výstavbu odhaduje Vodotika MG, s.r.o. na približne 9,6 milióna eur.

Dom Lužná (01)
Zdroj: Vodotika-MG
Dom Lužná (01)

Ako vyplýva z dokumentov predložených developerom na posúdenie z hľadiska dopadov na životné prostredie, s výstavbou by sa malo začať v polovici roka 2013. Dokončená by mohla byť v lete o rok neskôr.

V rámci polyfunkčnej novostavby by malo byť necelých päť tisíc štvorcových metrov vyhradených pre byty, administratívno-obchodná časť by sa mala rozprestierať na vyše 3 300 m2. Budova v tvare písmena L by mala mať osem nadzemných a jedno podzemné podlažie.

Dom Lužná (02)
Zdroj: Vodotika-MG
Dom Lužná (02)

V podzemí a na prvom nadzemnom podlaží sa počíta s vybudovaním necelých 130 parkovacích miest. Približne šesť desiatok státí by mohlo pribudnúť pred budovou. Dom je rozdelený do piatich sekcií, pričom každá má nakreslený samostatný vstup.

Na prvom nadzemnom podlaží by mali byť obchodné priestory, na druhom vo všetkých sekciách kancelárie. Pre tie je vyčlenená aj celá sekcia so šiestimi nadzemnými podlažiami a tretie poschodie ďalšej sekcie.

Na Bosákovej pribudnú ďalšie byty

Bytov by v novostavbe malo pribudnúť viac ako sedem desiatok. Navrhnuté sú od štvrtého nadzemného podlažia. Všetky by mali byť orientované na východ – západ. Strechy by mali byť pokryté zeleňou. V rámci lokality vybudovala Vodotika-MG už niekoľko stoviek bytov, dominantu tvoria 260-bytové dvojičky charakteristické zeleno-bielou fasádou.

Zobraziť Lužná - Vodotika na väčšej mape

Vizualizácie a foto – Vodotika MG