V bratislavskej Petržalke potichu pribúda ďalší rezidenčný projekt. K dvojičkám na Bosákovej na začiatku mestskej časti ich ako pokračovanie buduje developerská spoločnosť Vodotika – MG spol. s r.o. Ešte do konca tohto roka sa počíta s dokončením prvej sekcie, ktorá prinesie dve desiatky bytov. Ďalšie pribudnú budúci rok.

Celkovo sa počíta s 59 bytmi rôznych výmer, od jednoizbových s rozlohou 44 m2 vrátane balkóna a štvorizbových s výmerou cez 120 štvorcových metrov. Ich ceny dosahujú približne 1 560 až 2-tisíc eur/m2 vrátane DPH. Podľa oficiálnej webstránky sú predané zhruba tri desiatky, niekoľko ďalších je rezervovaných.

Projekt pomenovaný ako Bosákova III.b etapa počíta aj nebytovými priestormi v podobe obchodov a kancelárií na prvých nadzemných podlažiach. Tu je zatiaľ predaj pomalší, čo ale sprevádza aj iné novostavby s polyfunkčnými podnožami. Kancelárie sú v ponuke za necelých 1 200 eur/m2 bez dane.

K dvojičkám na Bosákovej pribúdajú byty

V ponuke sú aj tri podzemné podlažia garáží prepojené so susedným parkovacím domom. Jednogaráž je v ponuke za 15 600 eur s daňou, dvojgaráž za 22 239 eur. V susedných dvojičkách sú však k dispozícii samostatné uzavreté boxy, nielen parkovacie státia, podobný spôsob teda developer zvolí pravdepodobne aj tu.

Dokončenie prvej sekcie rozostavanej časti je naplánované do konca tohto roka, ďalšie majú prísť v októbri a koncom roka 2013. Po ukončení výstavby doplnia dva dvadsaťpodlažné vežiaky v susedstve. Spoločnosť ich kolaudovala na jeseň v roku 2010, ponúkli necelých 260 bytov. Vodotika – MG okrem toho v susedstve vybudovala niekoľko ďalších novostavieb.

K dvojičkám na Bosákovej pribúdajú byty

Vizualizácia - Vodotika - MG