Na okraji Bernolákova pri Bratislave má vyrásť nová zóna Vlnka so zhruba 50 rodinnými domami. Predávať ju začala realitná spoločnosť s vlastnými developerskými aktivitami Area Group, investorom a developerom však bude firma Team Group.

Radové rodinné domy alebo dvojdomy chce umiestniť do okrajovej časti obce zvanej Biela voda neďaleko cesty smerujúcej do Ivanky pri Dunaji. Od Bratislavy je lokalita vzdialená zhruba 15 kilometrov.

Domy s úžitkovou plochou 103 až 140 štvorcových metrov majú postaviť na dvoj- až trojárových pozemkoch, v strede zóny plánujú aj detské ihrisko. Ceny domov so štandardným vybavením sa vrátane pozemkov pohybujú od 4,7 do 6,2 mil. Sk s DPH, cena priemerného domu je okolo 5,5 mil. Sk.

V Bernolákove postavia Vlnky

Je to teda približne rovnaká cena, za akú sa predávajú byty s rozlohou 100 m2 v lacnejších bratislavských projektoch, napríklad Rustica v Dúbravke, ktorú developuje práve Area RK. Podľa internetovej stránky predajcu sú zatiaľ v Bernolákove predané tri domy z 51, zarezervovaných je približne tretina.

V Bernolákove postavia Vlnky

Výhodou lokality je malá vzdialenosť od Bratislavy i okresného mestečka Senec a rozvinutá infraštruktúra Bernolákova, ktoré je jednou z najväčších obcí pri Bratislave. Nevýhodou napríklad blízkosť letiska a upchaté vjazdy do hlavného mesta z tohto smeru.

V Bernolákove postavia Vlnky

Area RK už vybudovala v Bratislave a okolí niekoľko rezidenčných projektov, ako napríklad Šinkovské vo Vajnoroch, spomínaná 91197 target=blank>Rustica v Dúbravke alebo obytný súbor 91002 target=blank>Pezinská v Senci.

Práve odovzdanie posledného projektu mešká dlhé mesiace, nádejní noví obyvatelia si dokonca zriadili na stránkach eTREND.sk vlastné diskusné fórum, na ktorom si vymieňajú skúsenosti a koordinujú svoj postup. Mešká aj odovzdanie bytovky Rustica.

Vizualizácie - AREA RK