Prvá fáza pred troma rokmi ohlasovaného 44252>najväčšieho bytového projektu na Slovensku pod názvom Bergamon mala podľa pôvodného zámeru v tomto období už rok stáť. A všetkých zhruba 1 200 bytov na novom sídlisku pri Mlynských Nivách avizoval developer dokončiť do roku 2010. Momentálna situácia však nasvedčuje skôr scenáru, že do tohto roku by sa mohlo začať s výstavbou.

Za zrodom mamutieho rezidenčného komplexu stálo duo zložené z veľkej izraelskej developerskej skupiny B.S.R. Group a lokálneho partnera Ditec, ktorí sa podieľali aj na výstavbe posledných častí Bratislava Business Centre. No príprava výstavby „Bratislava Star“ (ako komplex pomenoval B.S.R.) v hodnote sto miliónov eur, do ktorej mal byť zapojený aj špičkový medzinárodný architekt, sa stále naťahovala.

Bergamon už v rukách Portugalcov

Začiatkom tohto roka nastali v manažmente projektovej spoločnosti Bergamon zmeny. Izraelčania z neho vystúpili a svoj podiel predali portugalskej stavebnej skupine Mota-Engil. Tá sa na Slovensku uchádza nielen o výstavbu časti diaľničnej siete, ale aktívna je už aj na developerskom poli v Bratislave, kde pripravuje 130751>Perlu Ružinova.

So zmenou akcionára nastali aj čiastočné zmeny v projektovom zámere. Ako portálu TRENDreality.sk prezradil zdroj z prostredia investora, projekt bude mať viac polyfunkčný charakter, počet bytov bude zrejme nižší ako sa plánovalo. Na príprave projektu, ktorý mal pohnúť cenami v Bratislave, sa vraj stále pracuje a výstavba teda tak skoro nezačne.

Vizualizácia - B.S.R. Europe