Dokončenie prvej fázy polyfunkčného súboru Avidol na Galvaniho ulici v bratislavskej Trnávke sa výrazne oneskoruje. Od leta výstavba navonok pokročila iba málo. Majitelia 150 bytov, ktorí sa mali podľa pôvodného plánu sťahovať v auguste, sa zrejme nového bývania do jari nedočkajú. Mnohí z nich pritom zaplatili 95 percent z ceny dopredu, ako uviedli pre TRENDreality.sk.

Meškajúci Avidol ide slimačím tempom

Ešte v júli konateľ Avidolu, s.r.o. Vladimír Lošonský a šéf vyššieho dodávateľa stavby PR Richter, s.r.o. Krištof Richter 105156 target=blank>potvrdili meškanie voči pôvodnému termínu. V. Lošonský však v auguste pre TRENDreality.sk „garantoval, že byty sa dokončia do konca septembra, maximálne októbra“. K súčasnému stavu výstavby a najnovšiemu termínu dokončenia sa v telefonickom rozhovore minulý týždeň odmietol vyjadriť.

Meškajúci Avidol ide slimačím tempom

Financujúca Tatra banka už projekt medzičasom stiahla z ponuky predaja bytov na svojej internetovej stránke a v Centre bývania. Banka meškanie odmietla komentovať s tým, že je povinná dodržať bankové tajomstvo a neprináleží jej vyjadrovať sa k situácii klienta. Vedúca oddelenia komunikácie a stratégie značky Eva Šinková zdôrazňuje, že na vyjadrenie k Avidolu potebujú písomný súhlas developera. Podľa vyjadrenia Tatra banky z leta s ním intenzívne komunikujú, nemôžu však byť subjektom, ktorý je zárukou dostavania Avidolu.

Meškajúci Avidol ide slimačím tempom

Dôvodom meškania je spor medzi developerom a vyšším dodávateľom stavby. Firmy sa rozhádali kvôli odlišným názorom na kvalitu a ceny stavebných prác, ako aj prevod obchodného podielu v spoločnosti, ktorá je majiteľom projektu. V apríli tohto roka sa objavila zmluva o ukončení spolupráce, ktorú developer uznáva za platnú a stavebná firma ju považuje za podvod. V súčasnosti voči sebe vedú súdne procesy.

Meškajúci Avidol ide slimačím tempom

Avidol mal byť jedným z najväčších bratislavských rezidenčných projektov so zhruba 470 bytmi. Neskôr mali pribudnúť administratívne a obchodné priestory. Popri rozostavaných sa na jar tohto roka mala rozbehnúť aj výstavba ďalších dvoch blokov a na jeseň ďalšieho, čo sa však doteraz nestalo.

Foto – Peter Kremský, vizualizácia Avidol