Na Pršianskej terase v Banskej Bystrici v lokalite „CH – Sklady vojska“ má vyrásť 60 rodinných domov. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA) banskobystrickou firmou Profinex staving, ktorá je súčasťou developerskej skupiny Profinex. Ako uviedla konateľka spoločnosti Lucia Kvasničková, po lokalite Vlčia jama ide o ďalšie územie pre rodinnú zástavbu na Pršianskej terase.

Pripravia inžinierske siete

Investičným zámerom navrhovateľa je príprava lokality pre výstavbu 60 rodinných domov. „Príprava územia spočíva v zabezpečení predmetných stavebných pozemkov potrebnými inžinierskymi sieťami,“ uvádza sa v zámere s tým, že samotná výstavba rodinných domov a objektov občianskej vybavenosti bude realizovaná podľa projektov a zmluvných vzťahov budúcich majiteľov pozemkov s rôznymi stavebnými spoločnosťami, prípadne svojpomocne.

„Stavba je parciálnou investíciou rozširovania a skvalitňovania bytového fondu a životných podmienok obyvateľov Pršianskej terasy, ktorá sa buduje po jednotlivých lokalitách,“ dodáva investor, ktorý plánuje začať výstavbu ešte v tomto roku, pričom celý areál má byť vybudovaný do roku 2028.

„Priebežne tu pracujeme, pričom pozemky budú v predaji až v druhej polovici tohto roka,“ doplnila konateľka Profinex.

Rekonštruovali aj objekt Miletičova 60

Spoločnosť Profinex staving je súčasťou developerskej skupiny Profinex, ktorá od roku 2000 sídli v Banskej Bystrici a pôsobí v niekoľkých štátoch Európy.

Profinex v minulosti realizoval aj neďaleké obchodné centrum Kaufland, dlhodobo rozvíja napríklad aj rezidenčnú lokalitu Pršianska terasa, rieši premenu chátrajúcej budovy bývalého obchodného domu Prior, pripravuje aj obytný komplex na Hutnej ulici a bytový dom v Radvani.

Okrem domáceho regiónu sa spoločnosť angažuje aj v iných častiach Slovenska, pričom úspešný bol jej projekt rekonštrukcie Polyfunkčného objektu Miletičova 60 v bratislavskom Ružinove.

Ďalšie dôležité správy

Najluxusnejšie nehnuteľnosti na slovenskom trhu majú čo ponúknuť.
Neprehliadnite

To najlepšie, čo ponúka realitný trh: Mezonet v Starom Meste, vila pod Slavínom aj v Myslave