Developer Profinex holding pripravuje s partnermi v stredoslovenskej metropole polyfunkčný Komplex Hutná na rovnomennej ulici s trojblokovým domom a výškovou budovou so 16 nadzemnými podlažiami a 17. ustúpeným podlažím. Predbežné kalkulované náklady na výstavbu sú na úrovni 30 až 35 miliónov eur.

Interpolis Office Center
Neprehliadnite

V Banskej Bystrici otvoria na jeseň kancelársky komplex Interpolis Office Center

Podľa developera je situácia na tamojšom realitnom trhu veľmi podobná iným väčším mestám. Dopyt prevažuje nad ponukou, čo spôsobuje rast cien napríklad aj starších bytov. Trh je naklonený novým projektom, ideálne so zmiešanou štruktúrou počtu izieb v strednom vyššom štandarde, preto sa investori rozhodli realizovať projekt s takmer 120 bytovými jednotkami. Stavebný zámer Komplex Hutná je uverejnený od polovice júna na stránke Enviroportálu.

Začiatok výstavby predbežne v roku 2022

Projekt stavia na polohe v širšom centre mesta v blízkosti najväčšieho obchodného centra i športového areálu Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica a zároveň v susedstve prírodnej zóny Tajovského potoka.

Obchodná riaditeľka Profinexu Lucia Vanková pre TREND povedala, že predaj bytov plánujú začať po získaní potrebných povolení, aby vedeli klientom zodpovedne definovať termíny výstavby a kolaudácie. Materiál uvádza predbežný termín začatia výstavby jeseň 2022.

Oddelené parkovanie

Byty vo vyšších podlažiach podľa nej možno jednoznačne nazvať nadštandardnými v súvislosti s ich výmerou alebo výhľadom do okolia. Parkovanie bude prevažne v podzemnej garáži s 271 parkovacími miestami, na vonkajšom parkovisku bude dodatočných 22 parkovacích miest pre klientov komerčných priestorov.

Celková plocha komerčných priestorov v polyfunkčnom projekte je vyše 1 800 štvorcových metrov. Druh služieb zatiaľ nie je podľa obchodnej riaditeľky formálne definovaný, určite podporia služby primárne pre samotných rezidentov.

Polyfunkčný dom je navrhnutý ako 5-podlažný s ustupujúcim šiestym podlažím, s tromi podzemnými podlažiami s parkovaním a domovou vybavenosťou. Na druhom až šiestom podlaží je bývanie v troch samostatných blokoch v dvoj- a trojizbových bytoch rôznej veľkosti. Každý blok má samostatný vstup, schodisko a výťah. V troch podzemných podlažiach sú navrhnuté technické priestory, pivnice, sklady a parkovacie miesta pre obyvateľov.

Na streche bude možno bazén

Polyfunkčná výšková budova má jedno podzemné podlažie pre parkovanie. Na časti prvého nadzemného podlažia je recepcia, technické priestory a vstup do parkovacieho domu. Na treťom až 17. nadzemnom podlaží je bývanie v dvoj-, troj- a štvorizbových bytoch rôznej veľkosti. Na najvyššom podlaží na spoločnej terase uvažuje developer osadiť bazén.

Okolie výstavby upraví developer sadovými úpravami, mestským mobiliárom a detskými ihriskami. Na streche a fasáde podzemných garáží má byť zeleň. Brehy Tajovského potoka budú sprístupnené pešími komunikáciami a lávkami.