Na rušnom nároží ulíc Vysoká a Námestie 1. mája v centre hlavného mesta končí  investičná skupina Proxenta prestavbu pôvodnej kancelárskej budovy na bývanie. Z pôvodného sídla banky v mestskej časti Staré Mesto v blízkosti Prezidentského paláca zostala hrubá stavba, kde vzniklo 37 apartmánov.

Svojich majiteľov má už vyše 80 percent z nich. Budova má nový názov BloKK. Výraznou premenou prešlo aj pôvodné dvojpodlažné átrium, z ktorého vznikol exteriérový dvor so zeleňou a sedením.

Na archívnej snímke je územie budúcej štvrte Vydrica, ktorá  prepojí Staré Mesto s Zuckermandlom a vzdialenejším River Parkom.
Neprehliadnite

Obnovená Vodná veža bude súčasťou verejného priestoru na bratislavskej Vydrici

Podľa riaditeľa developerských projektov skupiny Martina Škodáčka sú stavebné práce ukončené a developer čaká na kolaudáciu.

Vo dvore, vo vnútornom átriu sú tri obchodné prevádzky s rozlohou 98 m2, 130 m2 a 174 m2. Ani jedna z nich zatiaľ nie je prenajatá. Za návrhom átria stojí významný krajinný a záhradný architekt Eugen Guldan. Vnútorná banková hala sa stane exteriérom, doplnia ju lavičky, zeleň a vzrastlé stromy.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa