Spoločnosť CTP dosiahla v prvom polroku tohto roka čistý príjem z prenájmu vo výške 268,3 mil. eur. To predstavuje medziročný nárast o 26,8 percenta. Zmluvné výnosy na nasledujúcich 12 mesiacov predstavovali k 30. júnu 2023 sumu 654 mil. eur. Ako ďalej informuje skupina, očakávaný výnos z nákladov sa na 1,8 milióna štvorcových metrov projektov vo výstavbe zvýšil na 10,6 percenta. Stále portfólio skupiny vzrástlo na 11 miliónov štvorcových metrov. Hrubá hodnota aktív sa zvýšila o 8,2 percenta na 12,4 miliárd eur. Špecifický upravený zisk spoločnosti EPRA sa zvýšil o 25,4 percenta na 158,1 miliónov eur.

„V druhom štvrťroku aktuálneho roka sme zaznamenali výrazný nárast prenájmu, pričom v prvom polroku 2023 sme podpísali zmluvy na celkovo 850-tisíc štvorcových metrov. Keďže dopyt nájomcov zostáva silný a ponuka nových priemyselných a logistických priestorov klesá, neobsadenosť zostáva nízka, čo nám umožňuje pokračovať v raste nájomného, pričom výška nájomného v nových nájomných zmluvách, ktoré sme podpísali v prvom polroku 2023, vzrástla o 12 percent v porovnaní s prvým polrokom minulého roka," uviedol generálny riaditeľ CTP Remon Vos.

Ďalšie dôležité správy

kolesový bager pôda príroda životné prostredie budúci priemyselný park lokalita CTPark stavebný pozemok český investor developer developerská spoločnosť CTP Invest vlastník komplexné služby prenájom logistika priemyselné parky výstavba stavby
Neprehliadnite

Skladovo-výrobná hala neďaleko košického letiska bude stáť cez 10 miliónov eur