Projekt Nový Istropolis na Trnavskom mýte v bratislavskom Novom Meste, za ktorým stojí developerská spoločnosť Immocap, je o niečo bližšie k realizácii. Projekt má právoplatné posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Uviedol to riaditeľ developmentu spoločnosti Jakub Gossányi.

„Môžeme sa tak ďalej posunúť v povoľovacom procese, aby sme na Trnavské mýto časom priniesli vitálnu zónu pre kultúru, bývanie aj prácu. V súčasnosti sme uprostred povoľovacích procesov,“ skonštatoval Gossányi.

S výstavbou prvého objektu plánuje developer začať v priebehu roka 2024. V súčasnosti zároveň okrem príprav projektu pokračuje v prácach na pozemku. Nový Istropolis má nahradiť pôvodný Dom odborov, známy ako Istropolis, ktorý bol asanovaný.

„Prebieha finalizácia búrania základov pôvodného objektu. Materiál ako betón priebežne recyklujeme drtením,“ doplnil Gossányi.

V Novom Istropolise počíta developer okrem kultúrno-spoločenského centra aj s dvoma obytnými budovami, troma administratívnymi budovami či kongresovým hotelom. Z toho jedna stavba má mať výšku 116 metrov. Okrem Domu odborov chce investor prestavať aj jeho okolie.

Developer už v minulosti deklaroval, že Nový Istropolis sa naďalej pripravuje podľa verejne predstaveného pôvodného zámeru.

Ďalšie dôležité správy

Pri Dome odborov (Istropolis) na Trnavskom mýte v Bratislave, ktorý budú búrať, pribudlo oplotenie. Zároveň sa tam začali prvé práce, konkrétne demontovanie mramorového obkladu. Developer Immocap, ktorý na mieste vybuduje projekt Nový Istropolis, má totiž k dispozícii od bratislavskej mestskej časti Nové Mesto právoplatné rozhodnutie o odstránení existujúceho objektu. Proti búraniu sú organizácie ako DOCOMOMO Slovensko, Spolok architektov Slovenska či mestská kultúrna komisia. V Bratislave 21. j
Neprehliadnite

Developer začal búrať bratislavský Istropolis. Prvý išiel dole mramor z fasády