Zbúraná nemocnica Rázsochy, na ktorej mieste má vzniknúť Univerzitná nemocnica Bratislava a súkromná Nemocnica Novej generácie (NNG) Bory vo výstavbe, sa v jeden deň stali objektom verejného záujmu. Obe sa zhodou okolností nachádzajú v mestskej časti Lamač.

Pomohla im k tomu tlačová beseda bývalého ministra zdravotníctva Tomáša Druckera (Dobrá voľba), ktorý v pondelok verejne požiadal premiéra Eduarda Hegera (OľaNO) o stanovisko ku budúcnosti Rázsoch a k čerpaniu financií pre ne z Plánu obnovy. „Chcem požiadať nového predsedu vlády, aby jasným signálom potvrdil, či štát chce stavať Rázsochy alebo nechce, či chce laškovať s Pentou o kúpe Borov, alebo nechce,“ povedal exminister T. Drucker.

Štát vyhodnocuje žiadosti

Podľa informácií z roku 2020 nová Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) má byť centrom excelentnosti a má poskytovať komplexné služby v liečebno-preventívnej starostlivosti. Odhadované náklady sú v koncepcii schválenej vládou SR 263 miliónov eur. V sume sú zahrnuté búracie práce aj projektová príprava – ako medicinálne plánovanie, architektúra a projekcie.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa