Banská Bystrica sa hrdila v roku 2017 titulom Európske mesto športu a podľa všetkého chce v športovej tradícii ďalej pokračovať a zveľaďovať ju. Na jej území v súčasnosti budujú dva športové projekty pre mladých futbalistov: Mestský mládežnícky futbalový štadión a tréningové centrum futbalovej akadémie Mareka Hamšíka. Pre deti a dospelých tam bude ďalej športovo-zábavný Bounce park 17 Banská Bystrica, za ktorým tiež stojí futbalový reprezentant M. Hamšík, rodák z tohto krajského mesta.

Kým v centre stredného Slovenska tri projekty napredujú, na východe je situácia pre hokejový projekt Košického samosprávneho kraja (KSK) a Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) komplikovanejšia. Mestské a krajské samosprávy nevedia celý projekt zafinancovať, preto združujú financie na výstavbu s inými subjektmi. Aj tu platí, že výstavbu treba dobre naplánovať a zrealizovať. V prípade stavby futbalovej akadémie nespokojná verejnosť v banskobystrickej mestskej časti Rudlová však môže zamiešať karty.

Sklamanie v Košiciach 

Čo by dal KSK za podporu v podobe pozemkov, keď chce stavať tréningovú hokejovú halu aj na pozemkoch mesta. Košické mestské zastupiteľstvo však 11. mája neschválilo predaj pozemkov na Medickej ulici, informovala TASR. KSK tam plánoval vybudovať hokejovú halu s kompletným zázemím pre výcvik ľadového hokeja v rámci projektu hokejovej akadémie v spolupráci SZĽH.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa