Podľa útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP) ministerstva financií je štúdia realizovateľnosti projektu s predpokladanými nákladmi vyše 100 miliónov eur Národného kultúrneho a kongresového centra (NKKC) dobrým základom na ďalšiu odbornú diskusiu o potrebe takéhoto centra.

Téma kongresového turizmu sa po jej zverejnení v stredu 15. decembra zo strany Občianskeho združenia NKKC posunula ďalej a odborná verejnosť sa azda dočká aj koncepcie rozvoja kongresového ruchu. Štúdiu pripravila odborná skupina NKKC.

Vláda sa musí rozhodnúť, čo urobí so štúdiou

Diskusiu zo strany vlády o materiáli a zmluve očakáva po zverejnení výsledkov 300 stranovej štúdie aj občianske združenie (OZ) NKKC. Ako najvhodnejšiu lokalitu z troch možností od troch developerov (JTRE, Incheba a Immocap) označilo Trnavské mýto. Tam developer Immocap chce postaviť polyfunkčný projekt Nový Istropolis s veľkou sálou.

Výsledok sa však nepáčil ministrovi financií Igorovi Matovičovi (OľaNO), ktorý svojským spôsobom naznačil, že OZ peniaze od štátu nedostane. A ak bude v budúcnosti stáť takéto centrum, výber urobí štát cez transparentnú súťaž.

Projekt Bory Na hrádzi v Bratislave
Neprehliadnite

Penta Real Estate predáva už štvrtú etapu v bratislavských Boroch

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa