Rodinná firma FABRICK SK z Veľkého Medera sa už vyše 20 rokov špecializuje na realizáciu tehlových fasád. Po úspešných realizáciách projektov ako Zuckermandel, STEIN 2, TWIN CITY alebo NIVY, s nadšením prijali ďalšiu výzvu v bratislavskom downtowne v podobe projektu ZWIRN. Prvú etapu bude dokopy zdobiť skoro 10 000 m2 tehlového obkladu.

Ilustračné foto
Zdroj: Fabrick
Ilustračné foto

Ako uvádza investor ZWIRN area, s. r. o.  „ZWIRN prináša nový impulz do obľúbenej a zabývanej lokality pri Dulovom námestí. Predstavuje špičkovú mestotvornú architektúru s odkazom na industriálnu históriu Bratislavy“. Urbanistický koncept troch polyfunkčných blokov nadväzuje na existujúcu okolitú mestskú vnútroblokovú štruktúru. Zároveň projekt ZWIRN ponúkne vznik rôznych typov verejných a poloverejných priestorov pre rezidentov a zároveň pre širokú verejnosť.

Ilustračné foto
Zdroj: Fabrick
Ilustračné foto

Autorom projektu je renomovaný slovenský architektonický ateliér COMPASS ARCHITEKTI.

Ilustračné foto
Zdroj: Fabrick
Ilustračné foto

Na fasádu prvej etapy projektu Zwirn sa kúsok po kúsku nalepí vyše 700 000 kusov tehlových obkladov rezaných z lícových tehál.

Ilustračné foto
Zdroj: Fabrick
Ilustračné foto

Firma, ktorá zamestnáva už tretiu generáciu rodiny, je známa ako jeden z popredných predajcov lícových tehál a tehlových obkladov z pálenej hliny na Slovensku. Svoju dobrú povesť ako dodávateľ kvalitných produktov z Holandska, Belgicka a Nemecka si buduje už od roku 1999. Pozrite si ich aktuálny katalóg.