Boj o znenie a ducha novely stavebného zákona a zákona o územnom plánovaní medzi predkladateľom vicepremiérom Štefanom Holým (hnutie Sme rodina) a mestami nabral nový dych. Únia miest Slovenska (ÚMS) žiada vládu, aby návrhy novely stavebného zákona a zákona o územnom plánovaní stiahla z medzirezortného pripomienkového konania (MPK), začala riadny dialóg so samosprávami a po zásadnom prepracovaní vrátila návrhy späť do MPK.

Tieto odkazy poslala ÚMS vo štvrtok 13. mája do tábora predkladateľa a vládnej koalícii ústami svojho viceprezidenta a bratislavského primátora Matúša Valla. Spolu s ním stáli pred novinármi primátor Trenčína a prezident ÚMS Richard Rybníček, primátor druhého najväčšieho mesta, Košíc, Jaroslav Polaček a ďalší zástupcovia miest.

Štefan Holý, podpredseda vlády SR pre legislatívu a strategické plánovanie.
Neprehliadnite

Stavebný zákon nepripravujeme na objednávku developerov. Pomôže všetkým

Trenčiansky primátor konštatoval, že návrhy sú nekompetentné a verí, že žiaden poslanec, ktorý je starostom alebo primátorom, za ne nebude hlasovať. Hlavným motívom predložených návrhov je podľa ÚMS zrýchlenie a zjednodušenie výstavby pre uľahčenie míňania obrovských verejných a súkromných zdrojov. Mestá chápu potrebu zmeny vyše 40 rokov platného stavebného zákona s častými novelizáciami, ale nie takýmto spôsobom.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa