Aktivita v britskom stavebnom sektore zaznamenala v auguste slabšie tempo rastu. Oblasti komerčných a inžinierskych stavieb rástli, ich rast však nedokázal vykompenzovať výrazný pokles aktivity v oblasti bytovej výstavby. Uviedla to spoločnosť S&P Global.

Index nákupných manažérov S&P Global a logistického inštitútu CIPS pre britský stavebný sektor dosiahol v auguste 50,8 bodu, zatiaľ čo v júli predstavoval 51,7 bodu. To znamená výrazné spomalenie rastu aktivity v sektore, keďže rast od poklesu oddeľuje hranica 50 bodov. Napriek tomu boli údaje za august lepšie, než sa čakalo. Analytici totiž počítali s poklesom indexu až na 50,5 bodu.

Z troch kľúčových oblastí stavebného sektora vývoj najviac ovplyvnila bytová výstavba. Tá zaznamenala pokles, pričom jeho tempo bolo druhé najvýraznejšie od mája 2020. Naopak, aktivita v oblasti komerčných stavieb, ktorá zahŕňa sklady, obchody a kancelárske priestory, pokračovala v auguste vo výraznom raste. Vzrástla aj aktivita v oblasti inžinierskych stavieb, tempo rastu v tomto segmente však bolo najslabšie za ostatné štyri mesiace.

Ďalšie dôležité správy

KK19 Londýn - Tanečníci z tanečného súboru Shobana Jeyasingh Dance nacvičujú predstavenie Counterpoint vo fontáne v Somerset House pred víkendovými predstaveniami v rámci festivalu Inside Out vo štvrtok 17. augusta 2023 v Londýne. FOTO TASR/AP
Dancers from Shobana Jeyasingh Dance rehearse Counterpoint in the fountains at Somerset House ahead of this weekend's performances as part of Westminster City Council's Inside Out Festival, in London, Thursday, Aug. 17, 2023. (AP Photo/Kirsty Wigglesworth)
Neprehliadnite

Pokles aktivity v britskom súkromnom sektore bol miernejší, než sa čakalo