Čerstvo zlúčená spoločnosť je najväčšou fínskou a zároveň významnou severoeurópskou stavebnou spoločnosťou. Okrem rozvoja a výstavby rezidenčných projektov a obchodných priestorov sa sústreďuje aj na budovanie celých štvrtí. YIT sa okrem toho špecializuje aj na realizáciu zložitých infraštruktúr a cestných komunikácií.

Na Slovensku od roku 2010

YIT rozvíja projekty v 11 krajinách. Okrem domáceho Fínska aj v Rusku, Švédsku, Nórsku, Dánsku, Estónsku, Litve, Lotyšsku, Českej republike, Slovenskej republike a Poľsku.

Na Slovensko vstúpila v roku 2010 prevzatím spoločnosti Reding a pod hlavičkou YIT Slovakia v Bratislave realizuje obytné komplexy Tammi Dúbravka, Nuppu v Ružinove, Stein2 v Starom Meste a bytový dom Pari v Ružinove.

Aktuálne pripravuje aj projekt premeny areálu bývalej Bratislavskej cvernovej továrne na novú mestskú štvrť Zwirn, vrátane obnovy národnej kultúrnej pamiatky Pradiarne. Spolu so spoločnosťou Immocap Group pracuje na projekte revitalizácie novozískaného areálu Istropolis na Trnavskom mýte a bytovom projekte Konopná Residence v Prievoze.

V rebríčku najväčších developerov podľa počtu dokončených bytov v predchádzajúcich piatich rokoch, ktorý TREND Reality zostavili v spolupráci s JLL, sa YIT Slovakia umiestnil na piatej priečke s dokončenými projektmi ako Tarjanne, Villinki, Kivikko a spomínanými ešte len rozostavanými komplexmi.

YIT sa spojilo s ďalším fínskym gigantom

Nová vizualizácia projektu Zwirn v bývalej Cvernovke Zdroj: YIT Slovakia

Nové pracovné miesta

Výsledkom fúzie spoločností je finančne silný subjekt, ktorý z hľadiska rastu a ziskovosti stavia na developerských aktivitách v mestskom prostredí, uvádza YIT v správe k transakcii. Vďaka fúzii sa obchodné aktivity oboch firiem budú vzájomne dopĺňať a vyvažovať, aby novovzniknutá spoločnosť ľahšie zvládala cyklický charakter realitného a stavebného odvetvia.

„Zlúčenie je pre nás strategickým krokom a vytvára nielen platformu pre budúci rozvoj spoločnosti, ale aj potenciál stať sa lídrom v oblasti rozvoja miest v rámci severoeurópskeho stavebníctva,“ hovorí prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti YIT Kari Kauniskangas.

Spojenie firiem okrem toho prináša aj nové pracovné príležitosti, napríklad v oblasti náročných projektov, ktoré spájajú komplexnú infraštruktúru, obchodné priestory a bytové jednotky, dodáva šéf YIT.