Developerská skupina VGP a spoločnosť Allianz Real Estate vytvoria spoločný podnik s podielom 50:50. Hodnota transakcie predstavuje vyše 500 mil. eur. Informovala o tom firma VGP. V spoločnom podniku by sa mal využívať finančný majetok projektov, ktoré realizuje spoločnosť VGP v Nemecku, Česku, na Slovensku a v Maďarsku.

Spoločný podnik by mal realizovať iba projekty, ktoré vytvorí výhradne VGP. Ako ďalej uviedla skupina VGP, predajom existujúceho finančného majetku spoločnému podniku sa uvoľní časť pôvodne investovaného kapitálu a preinvestuje sa do rozpracovaných projektov

Spoločnosť VGP bude aj naďalej poskytovať nájomníkom všetky svoje služby, v novom podniku bude zodpovedať za jeho majetok, aktíva a rozvoj. "So spoločným podnikom môžeme pokračovať v raste, ktorý sme dosiahli za posledné roky. Zároveň bude môcť naša spoločnosť naďalej rozhodovať o novom rozvoji," komentoval situáciu generálny riaditeľ spoločnosti VGP Jan Van Geet.

Skupina VGP realizuje, stavia a prenajíma logistické a semiindustriálne stavby. Zameriava sa na lokality v blízkosti oblastí s veľkou koncentráciou obyvateľstva a výrobných centier s optimálnym prístupom k dopravnej infraštruktúre.

Skupina VGP je prostredníctvom svojej medzinárodnej siete parkov aktívna v regióne strednej a východnej Európy a v Nemecku. Na Slovensku už od roku 2008 stavia a prenajíma logistický a výrobný park v Malackách.