Písal sa rok 2007 a obyvatelia Banskej Bystrice sa mohli aj v miestnych novinách dočítať o veľkolepých plánoch s ich Domom kultúry. Developer VAV invest chcel totiž premeniť tamojšie kultúrne centrum, ktoré slúžilo svojmu účelu od roku 1979, na moderný kultúrny stánok. Parametre boli na tú dobu veľkolepé.

Veľké plány

Investor chcel preinvestovať 600 miliónov slovenských korún. Súčasťou nového komplexu mala byť sála pre 2 000 až 2 500 návštevníkov či podzemné parkovisko pre tisíc áut. Cieľom bolo posilniť kultúrny rozmer objektu.

Okrem kina mal slúžiť aj pre usporadúvanie výstav, koncertov či ďalších podujatí. Aj preto dostal objekt nové pomenovanie Europa culture center.

Ďalšie mesiace a roky však priniesli vytriezvenie. Prvé časové zdržanie spôsobil spor developera a architekta celého komplexu Jozefa Chrobáka.

„Vyhradil si, že len jeho architektonická kancelária môže projektovať akékoľvek rekonštrukcie na uvedenom objekte. Nový majiteľ si váži dosiahnuté výsledky architekta Chrobáka, ale má ako vlastník

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa