V bratislavskom Novom Meste sa pripravuje výstavba rodinných domov. Na Sliačskej ulici v katastrálnom území Vinohrady majú vyrásť štyri, v každom z nich sú naplánované dve bytové jednotky.

Domy sú navrhnuté s jedným podzemným, dvomi nadzemnými podlažiami a jedným ustúpeným podlažím s plochou strechou.

Parkovanie bude zabezpečené garážami v domoch a tiež stojiskami na teréne. Celkovo vznikne 14 parkovacích miest. Projekt rieši aj vybudovanie domových vjazdov a ostatných spevnených plôch.

Kandidovali spolu

Plocha pozemkov pre každý rodinný dom prevyšuje 400 štvorcových metrov. Zámer predložila spoločnosť Urban&Partner, ktorá u nás 20 rokov prevádzkuje realitnú kanceláriu, ale venuje sa aj menším developerským projektom.

„V súlade s územným plánom zóny – Podhorský pás – je možná na pozemku výstavba rodinných domov, pričom vzhľadom na aktuálnu situáciu vyhodnocujeme ďalšie kroky,“ povedal pre TREND Reality k projektu Ján Palenčár, majiteľ Urban&Partner, ktorý je zároveň prezidentom Národnej asociácie realitných kancelárii Slovenska.

S výstavbou domov sa počíta na pozemkoch, ktoré v novembri minulého roka podľa katastra kúpili tri fyzické osoby.

 Okrem J. Palenčára boli súčasťou obchodu jeho kolega z realitnej kancelárie Martin Lazík a Rudolf Kusý, ktorý je polovičným vlastníkom celého územia a je otcom starostu mestskej časti Nového Mesto R. Kusého mladšieho.

R. Kusý ml. aj J. Palenčár  kandidovali v tohtoročných parlamentných voľbách za stranu Dobrá voľba Tomáša Druckera. R. Kusý mal číslo 7, J. Palenčár bol v poradí 25. na kandidátke.

J. Palenčár prispel na kampaň Dobrej voľby podľa zverejnených príjmov 35-tisíc eur, R. Kusý ml. 17 500 eur a jeho otec 5-tisíc eur. R. Kusý st. finančne výrazne prispel  v roku 2017 aj synovu kampaň v župných voľbách, keď sa chcel stať predsedom Bratislavského samosprávneho kraja. 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa