Investičný realitný fond Opera Reform Investments Limited (ORIL) chce prestavať areál bývalého odborného učilišťa v bratislavskej mestskej časti Ružinov. Pri Ružinovskej ulici neďaleko konečnej električiek na Pošni by chcela zrekonštruovať dve kancelárske budovy a vybudovať 150 až 180 bytov.

Dve deväťpodlažné budovy po okrajoch trojhektárového areálu s celkovo 14 500 m2 úžitkovej plochy pôvodne slúžili ako školské internáty, ale aj ako učebne a kancelárie. V súčasnosti sú však na predaj. Priestor s vyše dvojhektárovou rozlohou medzi nimi, kde sa nachádza bývalé učilište by sa mal vybúrať.

Z učilišťa v Ružinove obytný súbor

ORIL si na ňom predstavuje šesť bytových domov s obchodmi a službami na prízemí. Celkovo by v nich malo v dvoch etapách vzniknúť približne 13-tisíc m2 úžitkovej plochy, z toho vyše 9-tisíc pre bývanie. Štart výstavby predpokladá developer v budúcom roku.

Marketingová manažérka spoločnosti Realiz Renáta Podmanická pripúšťa, že v prípade dobrej ponuky je na predaj aj celý areál, prípadne jeho časti samostatne a firma je otvorená aj rokovaniam o partnerstve v projekte. Ak nedostane dobrú ponuku, je rozhodnutá pustiť sa do výstavby a zrekonštruovať aj administratívne budovy. Možná je aj ich prestavba na bývanie.

Z učilišťa v Ružinove obytný súbor

Ružinov patrí k najobľúbenejším lokalitám na bývanie v Bratislave, obyvatelia sa však bránia ďalšiemu zahusťovaniu výstavby na sídliskách. Lokalita bývalého SOU tak patrí k jedným z mála, kde je možná okamžitá výstavba aj vďaka existencii inžinierskych sietí a dobrej dopravnej dostupnosti.

Z učilišťa v Ružinove obytný súbor

ORIL je investičný realitný fond so sídlom v Luxembursku. Na Slovensku ho zastupujú developerská firma Realiz a investičná Reform Capital Slovakia s českými koreňmi. Realiz je spoločnosťou, ktorá vznikla rozdelením skupiny Opera na dve časti. Okrem projektu Ružinovská má ORIL aj projekty pri bratislavskom letisku, 129709>za Lamačom a v 161026>Čunove.

Vizualizácie a foto - Realiz