Rastie aj percento obchodov, ktoré sú v rukách realitných sprostredkovateľov. Samotné realitné operácie sú náročnejšie ako kedysi.

Na realitnom trhu zarábajú najviac tí makléri, ktorí dokážu príležitosť zbadať, dobre ju vyhodnotiť a odborne spracovať. Realitný trh je v tomto férový. Zisk makléra je priamoúmerný jeho znalostiam.

Koľko zarába elitný realitný maklér?

Príjem elitného realitného makléra sa pohybuje v priemere aj okolo 8 000 až 15 000 eur mesačne. Práve dobré vzdelanie vytvára maklérom konkurenčnú výhodu. Kto sa spolieha len na prax bez vzdelania, je ako námorník bez kormidla a kompasu. Nikdy s istotou nevie, kam pláva.

Je možné získať realitné vzdelanie?

O finančných trhoch nájdeme nespočetne kníh a kurzov. Veľkú pozornosť im venujú aj na univerzitách, pričom realitný trh zostáva v tieni. Informácie o nehnuteľnostiach sú pritom často teoretické, niekedy aj skreslené a v rovine mýtov. V našich zemepisných končinách dlho chýbal kurz so špičkovými realitnými znalosťami cenenými na trhu práce. Pritom práve pri obchodoch s nehnuteľnosťami je v hre niekedy aj celý rodinný majetok. Ich aktéri, najmä realitní sprostredkovatelia, by preto mali byť o to viac „podkutí“ solídnymi vedomosťami. Okrem toho, reality sú na tom ako futbal. "Vyzná sa“ v nich na Slovensku každý. Nečudo, keď približne štvrtina rozhovorov medzi známymi či kamarátmi končí pri nehnuteľnostiach. O to cennejšie je, že aj u nás už existuje kvalitné realitné vzdelávanie. Jeho absolventov spoznáte podľa kariérneho titulu RSc. – Real Estate Consultant.

Už 300 úspešných absolventov

RSc. štúdium je známe v realitnej komunite ako realitná univerzita. Je zamerané na prax, absolventi využívajú poznatky vo svojej práci. Programom prešlo za viac ako päť rokov už 300 absolventov. Po úspešnom zvládnutí skúšky získate kariérny titul „RSc.“, ktorý podčiarkne Vašu profesionalitu, zvýši status a vážnosť u klientov. „Cieľom študijného programu RSc. je príprava absolventov na náročnejšie obchodné prípady. Získané znalosti absolventovi umožnia uchopiť zaujímavejšie obchodné príležitosti a získať významných klientov.“ zdôraznil odborný garant študijného programu RSc. - profesor Dušan Majdúch, dlhoročný dekan Stavebnej fakulty STU v Bratislave, bývalý predseda Slovenskej komory stavebných inžinierov a emeritný profesor Ústavu súdneho znalectva STU v Bratislave.

Kto môže študovať program RSc.?

RSc. program môžete absolvovať aj vtedy, keď nemáte s realitami skúsenosti a táto oblasť vás jednoducho iba zaujíma. Nové obzory sa Vám otvoria, ak ste napríklad finančný sprostredkovateľ, alebo si iba chcete ako investor kúpiť nehnuteľnosť. Okrem vedomostí získate navyše prestížny titul RSc., ktorý  môžete používať na vizitkách, v mailovej komunikácii, v inzercii alebo na svojich hlavičkových papieroch.

Nemusíte pritom študovať celé roky, na absolvovanie programu Vám stačia štyri mesiace. Počas štúdia Vám pomôže osobný mentor. Vďaka nemu vyťažíte zo štúdia maximum a stanete sa špecialistom na reality. Ste pracovne vyťažený a nestíhate? Vďaka online forme môžete študovať, kedy Vám to vyhovuje a nech sa nachádzate kdekoľvek. Program využíva moderné formy vzdelávania vrátane videolekcií, odborných online konzultácií a diskusií.

Častými absolventmi štúdia RSc. sú realitní makléri, finanční agenti, investori, geodeti či znalci.

Najbližší termín štúdia realitného RSc. začína už tento týždeň (pozrieť termín »)

Viac informácii o štúdiu nájdete na sora.sk/rsc  

Vďaka RSc. programu:

  • získate možnosť lepšieho uplatnenia – zvýši sa Váš spoločenský status na realitnom či finančnom trhu
  • si trúfnete aj na náročnejšie operácie s nehnuteľnosťami
  • získate nových klientov, ktorí sú pripravení za Vaše odborné a kvalitné služby zaplatiť výrazne viac
  • odborný nadhľad, ktorý vám pomôže ako realitnému investorovi
  • špeciálne znalosti, ktoré využijete ako majiteľ nehnuteľnosti