„Okresný súd Bratislava II uznesením zo dňa 17. júla pripustil späťvzatie odporu Okresnej prokuratúry Bratislava II proti trestnému rozkazu Okresného súdu Bratislava II zo dňa 23. februára," uviedol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak pre agentúru SITA s tým, že trestný rozkaz tým nadobudol právoplatnosť.

„Z dôvodu tohto späťvzatia odporu a tým právoplatného skončenia uvedenej trestnej veci súd zrušil aj termín hlavného pojednávania, vytýčený na ôsmeho augusta," dodal P. Adamčiak. Statika súd uznal vinným z prečinu všeobecného ohrozenia.

Prípad sa týka kolapsu strechy garáží bratislavského obytného komplexu Trinity z roku 2012. Súd v tomto prípade už statikovi uložil trestným rozkazom podmienečný trest, vzhľadom na podaný odpor však súd musel vytýčiť hlavné pojednávanie. Pôvodne bolo vypísané na máj, neuskutočnilo sa však, keďže žaloba nebola doručená zástupcom poškodených.

Strecha komplexu Trinity sa zrútila v júli 2012. Dôvodom podľa polície bolo neprimerané zaťaženie. V súvislosti so statikom sa hovorilo aj pri problémoch Apollo Business Centra 1 v Bratislave, z ktorého sa museli nájomníci vysťahovať a tiež piešťanskej budovy Centroom, ktorú musia opraviť. Obe budovy mali problémy so statikou.