Stredoslovenská energetika (SSE), ktorá sídli Žiline, plánuje predať 17 nehnuteľností. Pôjde o polyfunkčné objekty, byty a pozemky v Žilinskom, Banskobystrickom a Trenčianskom kraji.

Desiatky budov

„Cieľom každej solídnej firmy je aj optimálne hospodárenie s majetkom. Z tohto hľadiska sa pre nás niektoré nehnuteľnosti stali nadbytočné. Pre niekoho iného však môžu znamenať veľa nových možností – či už podnikateľských, pracovných alebo ubytovacích,“ vysvetľuje generálny riaditeľ SSE Zdeněk Schraml.

Dcérska spoločnosť Stredoslovenská energetika – Distribúcia (SSE-D) zase predáva v rôznych častiach stredného Slovenska 22 budov. Niektoré z nich sa nachádzajú v krajských mestách Žilina a Banská Bystrica. Najlukratívnejšie časti sú v historickom centre.

V novembri

„Predaj časti neenergetického majetku je pre nás krok vpred v rámci efektivity. Pevne verím, že to bude krok vpred aj pre nových majiteľov. Aby obchod prebehol transparentne, zvolili sme formu elektronickej aukcie. Záujemcom pochopiteľne ponúkame aj obhliadku jednotlivých nehnuteľností,“ skonštatoval generálny riaditeľ SSE-D Marek Štrpka.

Elektronické aukcie sa v oboch prípadoch uskutočnia v novembri. Nejde o prvú takúto aukciu energetickej spoločnosti. Prebytočných nehnuteľností sa rovnakým spôsobom zbavovala aj Bratislavská teplárenská.