Prologis Park Galanta-Gáň s rozlohou 240-tisíc štvorcových metrov logistických priestorov triedy A pozostáva zo štyroch plne prenajatých budov. Najväčšiu plochu zaberajú spoločnosti Samsung a Tesco. Práve britský reťazec otvoril v Prologis Parku len pred mesiacom nové distribučné centrum pre zákazníkov v strednej Európe.

Predaj zahŕňa aj budovu na mieru s rozlohou sedemtisíc štvorcových metrov, ktorá aktuálne vzniká pre logistickú spoločnosť poskytujúcu služby v oblasti recyklácie odpadových priemyselných plastov.

„S dvoma poslednými transakciami, ktorých predmetom boli projekty na mieru, je rozvoj tohto parku kompletne dokončený,“ hovorí Martin Polák, senior viceprezident a riaditeľ Prologis pre región strednej a východnej Európy. „Teraz sme pripravení podniknúť ďalšie kroky v rámci našej dlhodobej stratégie pre tento región,“ dodáva.

Prologis počas transakcie zastupovali spoločnosti Kinstellar a JLL, čínska štátna spoločnosť CNIC využila poradenstvo zo strany Dentons a Colliers.

„Ohromujúci záujem investorov opäť potvrdil, že západné Slovensko, centrum európskej výroby a inovácií, je mimoriadne atraktívnou a likvidnou investičnou destináciou. Predaj Galanta Parku je výmerou aj investičným objemom historicky najväčšou logistickou transakciou, aká bola kedy v regióne strednej a východnej Európy uzatvorená,“ hodnotí Miroslav Barnáš, vedúci investičného oddelenia JLL Slovensko.

Prologis Park Galanta-Gáň je situovaný pri ceste medzi Galantou a Sereďou, neďaleko rýchlostnej cesty R1 a jej križovatky s diaľnicou D1. Západné Slovensko za posledné roky získalo reputáciu výrobného a inovačného uzla priemyselnej výroby v rámci Európy.

Pôsobia tu stovky dodávateľov, má dobrú infraštruktúru, vysoko kvalifikovanú pracovnú silu a viac ako 40 profesionálne riadených parkov ľahkej výroby, skladových a logistických priestorov, ako aj veľkého množstva samostatne stojacich výrobných nehnuteľností.

Prologis vstúpil na slovenský trh v roku 2008. Po predaji areálu pri Galante má ešte logistické parky pri Novom Meste nad Váhom a Senci. K 30. júnu spoločnosť vlastnila nehnuteľnosti a developerské projekty s celkovou očakávanou rozlohou približne 64 miliónov m2 v 19 krajinách, prenajíma ich približne 5 200 zákazníkom.