Čerstvo predstavený Národný futbalový štadión začína v týchto dňoch búraním starých objektov na pozemku. Majiteľ futbalového klubu Slovan Ivan Kmotrík predstavil konkrétnu víziu nového ihriska s kapacitou 22 500 divákov.

To však budú z veľkej časti sprevádzať aj polyfunkčné objekty, počíta sa s bytmi, obchodným centrom na ploche 16-tisíc m2, kanceláriami i hotelom.

"Snažil som sa, aby tento areál žil vlastným životom. To si vyžaduje výstavbu bytov, prípadne administratívnej budovy čo najväčších rozmerov, aké nám územný plán umožní,“ hovorí I. Kmotrík. Podľa neho však ide o doplnok a hlavnú funkciu má mať samotný štadión.

"Trh s bytmi je preplnený a neviem predpovedať, koľko bytov sme schopní predať. Možno to budú tri poschodia, možno desať. Ak nám to v priebehu najbližších štyroch – piatich mesiacov nebude trhovo vychádzať, upravíme model a bude o niečo nižší," vysvetľuje.

Pozrite si všetky vizualizácie národného štadióna

Na financovaní sa má spolu so súkromným investorom podieľať aj štát, ktorý 40 percentami prispeje na 70-miliónový stánok. Prečítajte si viac o financovaní projektu.

Vizualizácie - Národný futbalový štadión