Predaj bytu, pozemku či domu cez inzerát je bežný u nás aj v zahraničí. V prípade nehnuteľností, ktorých hodnota sa počíta na niekoľko miliónov eur, je však prax iná. Majitelia si zväčša najmú renomovanú poradenskú spoločnosť, ktorá sa o predaj postará. Príkladom je napríklad predaj lukratívnej Vydrice v bratislavskom Starom Meste, ktorú v ponuke realitných kancelárií nenájdete.

Nájdu sa však aj majitelia nehnuteľností, ktorí postupujú klasickou cestou. A na Slovensku ich nie je vôbec málo. TREND Reality sa prostredníctvom portálu Nehnuteľnosti.sk pozrel na ponuku pozemkov na trhu. Pri žiadnej ponuke nebol uvedený jej majiteľ a pri dešifrovaní pôvodu sme vychádzali z indícií, ktoré boli v inzeráte prezradené. Výsledkom je rebríček desiatich najdrahších pozemkov na slovenskom trhu, ktoré sa predávajú cez inzerát.

10. Areál pri Dolnozemskej ceste 

Postavia na Slovensku nový hrad? Inzeráty lákajú na miliónový biznis

Pozemky v Petržalke určené na šport a rekreáciu Zdroj: Google Street View

Aj v hlavnom meste sa nájdu pozemky veľkých rozmerov, ktoré sa predávajú na inzerát. V Petržalke na Dolnozemskej ceste núka štvorica personálne prepojených firiem pozemky s rozlohou vyše 50-tisíc štvorcových metrov. Ich využitie je však obmedzené na športoviská a rekreačné účely. Zaujímavosťou je, že vo všetkých firmách figuruje spolumajiteľ developerskej skupiny Cresco.

 

Fakty o pozemku

 

Lokalita: Petržalka (Dolnozemská cesta)
Majiteľ: Šport Centrum Petržalka, Popper, Rezerva, JM-B1
Rozloha: 50 000 m²
Cena: 5 750 000 €

9. Pozemky pri Senci

Postavia na Slovensku nový hrad? Inzeráty lákajú na miliónový biznis

Pozemky v Senci Zdroj: Google Street View

Na predaj je aj pozemok pri Senci, ktorý má byť súčasťou projektu Nový Senec. „Podľa aktuálnej Územnoplánovacej dokumentácie (ÚPD) mesta Senec – Regulačný plán je územie, na ktorom sa pozemok nachádza, schválené na funkčné využitie: Bývanie, služby a drobné prevádzky,“ píše sa v inzeráte. Majiteľ je čerstvý, je možné, že inzerát bude v najbližších dňoch z ponuky stiahnutý. 

 

Fakty o pozemku

 

Lokalita: Senec
Majiteľ: Agro Ivi
Rozloha: 62 146 m²
Cena: 6 076 000 €