V Trnave by sa projekt prestavby futbalového štadióna mal predsa len rozbehnúť. Po zlyhaní rokovaní so švajčiarskym investorom sa idey ujal miestny futbalový boss, priemyselník Vladimír Poór. Ku štadiónu plánuje pristavať polyfunkčný komplex City Arena a do konca roku 2014 celkovo minúť 68 miliónov eur.
Okrem dvojpodlažnej nákupnej pasáže s vyše 20-tisíc m2 by v ňom mala vzniknúť aj kancelárska budova s 5300 m2 a 4-hviezdičkový športový hotel so 120 posteľami. Doplniť by ich mal samostatný Dom interiérového dizajnu s rozlohou sedem tisíc štvorcov. Na tvorbe vzhľadu centra sa okrem hlavného projektanta Adamec & Adamec podieľa aj londýnsky ateliér AM Architects Slováka Borisa Schultza.
Štadión má mať po rozšírení 20-tisíc sedadiel, parkovisko by malo prijať 1 100 áut. Súčasťou štadióna bude aj čiastočne zastrešená pešia oddychová zóna s rekreačnými a gastronomickými zariadeniami. Rozšírenie má smerovať k Hlbokej ulici a sídlisku Družba, ktoré leží za ňou. Obchodnú pasáž má s ním spájať pešia lávka.
Práce na City Arene by sa po vybavení povolení mali podľa šéfa developerskej firmy Euromax Slovakia Pavla Adamca rozbehnúť na prelome rokov 2012 a 2013. Hovorí, že projekt má zmysel dokončiť len ako celok, po častiach ho budovať nebudú. Po dokončení by chceli spravovať aj štadión, ktorý je majetkom mesta Trnava.
Za Euromaxom, ktorý za desať rokov postavil osem nákupných centier Max po celom Slovensku a štyri medzičasom predal, stojí tiež privatizér Nafty Gbely a ďalších priemyselných firiem V. Poór. V súčasnosti vlastní najmä strojársku firmu ŽOS Trnava a svoje aktivity združuje do ŽOS Group. Okrem iného je aj najväčším akcionárom futbalového klubu Spartak Trnava.
Podľa P. Adamca by V. Poór okrem svojich vkladov do projektu cez Spartak a Euromax chcel do City Areny prispieť aj svojím osobným finančným vkladom. Celkový podiel vlastných prostriedkov akcionárov projektu sa tak má zvýšiť na 40 percent celkových nákladov. Za takýchto okolností sú banky ochotné City Arenu úverovať, hovorí šéf Euromaxu.
Vizualizácie - Euromax