Rosum neďaleko ružinovskej nemocnice otvorila Penta v roku 2017, nájomcami ju zapĺňala až postupne – budova sa stavala špekulatívne, teda bez konkrétnych kontraktov s nájomcami.

Na najvyšších poschodiach tu sídli aj vydavateľstvo News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine. Okrem toho sú najväčšími nájomcami spoločnosti Covestro, Teva, Pharmaceuticals a Nestle.

Priestory v Rosume má aj reklamná agentúry Istropolitana Ogilvy, v retailovej časti pre obchody a služby je pobočka Tatra banka či potraviny Delia.

Predávali im aj košické BCT

Aktuálne developer informuje, že minulý týždeň uzavrel dohodu o predaji nehnuteľnosti. Za 60 miliónov eur kúpila Rosum rakúska spoločnosť European City Estates (ECE).

„Predaj Rosumu považujem za dôkaz, že aj na bratislavskom trhu sa dajú robiť projekty, ktoré sú svojou technickou kvalitou a komerčným nastavením zaujímavé aj pre medzinárodných investorov. Rosum patrí medzi naše najúspešnejšie projekty a je pre Penta Real Estate skvelou vizitkou aj do budúcna,“ hovorí Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ developera.

Obchod s rakúskou ECE realizovala Penta 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa