Finančná spoločnosť Penta chystá v širšom centre Bratislavy ďalší projekt. Pri križovatke Bajkalskej a Ružinovskej ulice sa chystá postaviť obytný komplex so zhruba 30-tisíc štvorcovými metrami podlahových plôch. V súčasnosti spoločnosť oslovuje medzinárodné tímy architektov, ktoré by mali vytvoriť návrhy jeho vzhľadu.

Ako hovorí riaditeľ odboru Real Estate Penta Investments Juraj Šastinský, na začiatku budúceho roka by chceli začať stavať. Podľa plánovanej rozlohy by nový obytný komplex na dohľad od rušnej križovatky mohol priniesť zhruba tristo bytov.

Penta plánuje obytný komplex na Štrkovci

Má ísť o bývanie s polyfunkciou vrátane výškových budov. Nemali by však vyrásť do 33 poschodí, ako sa to predpokladá pri 84620 target=blank>komplexe Olympia, ktorý sa plánuje oproti cez Bajkalskú ulicu. Penta hodlá stavať len zhruba 20-poschodové vežiaky.

Investor získal pozemky vedľa budovy Bratislavskej teplárenskej pri zjazde z Bajkalskej smerom do Ružinova vlani vo verejnej súťaži. Zorganizovali ju Slovenské elektrárne na predaj svojich prebytočných parciel. Podľa J. Šaštinského kúpila Penta takmer hektárový pozemok oproti Štrkoveckému jazeru približne za 22-tisíc Sk/m2.

Penta plánuje obytný komplex na Štrkovci

V blízkosti budúceho bytového projektu v posledných rokoch vyrástlo niekoľko nových areálov – najmä na druhej strane Bajkalskej ulice. Sú to napríklad Ružinovské centrum alebo Octopus, či Rozadol pri Trenčianskej ulici. Okrem Olympie sa v blízkosti chystá aj výstavba 98670 target=blank>vežiaka na Sabinovskej ulici na brehu Štrkoveckého jazera.

Penta plánuje obytný komplex na Štrkovci

Ilustračné foto Ružinova – batas.sk a ruzinov.sk