Osobný prístav v hlavnom meste čaká rekonštrukcia. Hovorí sa o nej už niekoľko rokov, teraz sú zreteľnejšie konkrétne návrhy aj termíny. S prestavbou a vybudovaním promenády sa má začať už budúci rok.

V novej budove bude prístav rovnako ako doteraz. Vonkajší priestor však bude presklený a dostane sa do vnútra objektu. Pribudnú aj vlastné priestory pre predaj lístkov a nová čakacia hala.

Spoločnosť Adom.M Studio, ktorá prestavbu pripravuje, chce podľa Bratislavského kuriéra prístav doplniť aj menšou kaviarňou a reštauráciou s terasou. Vonkajšia terasa sa má taktiež rozšíriť a stať súčasťou promenády.

Priestor pri Dunaji čaká rekonštrukcia v takom štýle, aby nadviazala na nedávno dokončenú promenádu smerom od Mosta SNP po prístav. Pribudnú nové lavičky, zelené plochy, rozšírenie čaká detské ihrisko. Priestor má zatraktívniť aj nový pavilón Viedeň-Bratislava.

Osobný prístav v Bratislave - vizualizácia z roku 2013
Zdroj: Adom.M Studio
Osobný prístav v Bratislave - vizualizácia z roku 2013

Osobný prístav v Bratislave - vizualizácia z roku 2013 Zdroj: Adom.M Studio

Firma predpokladá úpravu parkoviska, ktorého plocha však zostane rovnaká ako doteraz. Úpravy ale umožnia rozšíriť zelené plochy. Nový osobný prístav má priniesť aj dvojpodlažný hotel so 48 izbami.

Zrekonštruovanie budovy je témou už niekoľko rokov, dnes autori návrhu predpokladajú štart na jeseň budúceho roka. Vynovený osobný prístav by mal byť potom hotový v roku 2015.

Spoločnosť Adom.M Studio stojí za prestavbou starších objektov na Design Factory v centre mesta a Refinery Gallery pri Slovnafte. Okrem toho pripravuje projekt na mieste niekdajšej sýpky v Jarovciach.