Kombinácia obľúbenej lokality Ružinov, jednoduchej dopravnej dostupnosti, zodpovedného prístupu developera a v neposlednom rade i priaznivých cien, predurčila projekt Nový Ružinov stať sa obľúbeným a vyhľadávaným miestom pre život rodín a mladých ľudí obľubujúcich mestský životný štýl. Prispela k tomu i poloha na Bajkalskej ulici s priamym napojením na Prístavnú ulicu a rýchlym prístupom na diaľničný obchvat zabezpečujúcim vynikajúcu dostupnosť do ktorejkoľvek časti mesta.

V tretej fáze sú vo vile Valentine okrem jedno-, dvoj- a trojizbových bytov v ponuke i štvorizbové byty pre rodiny s viacerými deťmi a jeden a pol izbové jednotky ideálne ako prvé spoločné bývanie pre mladé páry. Výstavba sa začne už na jar tohto roka a kolaudácia je naplánovaná na začiatok roka 2019. Piata mestská vila zároveň uzatvorí stavebný ruch v tejto oblasti tak, že prípadná ďalšia výstavba neovplyvní ani okolité budovy ani vybudovaný park.

Nový Ružinov na Bajkalskej má za sebou prvý rok. Prvé dve etapy sú vypredané

Nemecká kuchynská linka v cene

Novinkou tretej etapy je i možnosť kúpy v prevedení „holopriestor“ a tým pádom zariadenie si bývania presne podľa svojho vkusu. Ak sa však kupujúci rozhodne pre prevedenie „štandard“, získa v cene okrem kvalitného štandardného vybavenia aj nemeckú kuchynskú linku vrátane značkových spotrebičov. Navyše, kupujúci majú na výber z troch farebných prevedení.

„Mnohí klienti, ktorí pôvodne zvažovali kúpu bytu v prevedení „holopriestor“ menia názor práve pri návšteve vzorového bytu. Sú nadšení vysokou úrovňou kvality materiálov i samotného vyhotovenia.“ – hovorí Marianna Fuksová z realitnej kancelárie HERRYS, manažérka projektu Nový Ružinov. „Návštevníci vzorového bytu veľmi pozitívne hodnotia i nadštandardne veľké okná, ktoré izby krásne presvetlia a citlivo zladené nadčasové kombinácie farieb a materiálov, ktoré umožňujú doladiť a zariadiť interiér podľa vlastného vkusu. Tiež eľmi oceňujú, že práve takéto nadštandardné vybavenie im umožní nasťahovať sa ihneď po prevzatí bytu či apartmánu bez ďalších veľkých výdavkov.“ - dodáva Marianna.

Nový Ružinov na Bajkalskej má za sebou prvý rok. Prvé dve etapy sú vypredané

Vzorový byt je pripravený priamo v projekte Nový Ružinov, na Bajkalskej ulici. Keďže na stavbe sa stále pracuje, návštevu vzorového bytu si je nutné vopred zarezervovať.

23 200 m2 zelene, labyrint, iglú a tunel

Hoci sa projekt teší úspešnému predaju, rozhodol sa developer projektu, spoločnosť CZ Slovakia, ponúknuť obyvateľom ešte niečo viac ako len pekný byt. Prepojením a zjednotením celého projektu sa stane priestor okolo a medzi budovami, kde na ploche 23 200 m2 vyrastie unikátny rezidenčný park.

Nový Ružinov na Bajkalskej má za sebou prvý rok. Prvé dve etapy sú vypredané

Park bude nielen miestom plným zelene, ale bude i spoločným komunitným priestorom, kde sa budú susedia stretávať navzájom, či so svojimi priateľmi. Netradičné riešenie parku z dielne architektov z Laboratória architektúry krajiny pod vedením Michala Marcinova (víťaz ceny CE ZA AR 2016 v kategórii Exteriér), poskytne „zákutia“ na hru aj oddych pre všetky vekové kategórie.

Nový Ružinov na Bajkalskej má za sebou prvý rok. Prvé dve etapy sú vypredané

Pribudne takmer stovka nových stromov, viac ako tristo kríkov ruží, miesta na grilovanie, basketbalový kôš. Samozrejmosťou sú lavičky či stojany na bicykle. Najmenší sa určite potešia preliezačkám, hojdačkám, šmýkačkám či netradičnému zážitkovému tunelu z popínavých rastlín a nemenej zaujímavému rastlinnému iglu. Trávový labyrint na ploche 225 m2, ktorý dorastie až do výšky dospelého človeka, prinesie nielen atraktívne miesto na zábavu, ale aj skryté zákutia s lavičkami určené na oddych.

Nový Ružinov je na Bajkalskej

V uplynulých dňoch bratislavská mestská časť Ružinov vydala rozhodnutie, ktorým sa projekt Nový Ružinov stal súčasťou ulice Bajkalská. Prvé mestské vily Elisabeth a Landora, ktorých kolaudácia práve prebieha, majú v registri adries už zapísané i súpisné a orientačné čísla.

Výhradným predajcom projektu nový Ružinov je bratislavská realitná kancelária HERRYS ktorá poskytuje i služby špecialistu na úvery na bývanie.