Firma ho začlenila do rozrastajúcej sa siete CTParkov a premenovala na CTPark Bratislava. Haly slúžia najmä subdodávateľom nemeckej automobilky. Park má rozlohu vyše 26 hektárov a ponúka viac ako 87-tisíc štvorcových metrov skladov, plôch pre ľahkú výrobu a kancelárskych priestorov.

Súčasnými nájomcami sú napríklad spoločnosti MC Syncro, Magna, Duvenbeck či Schnellecke. Hala pre posledne menovanú logistickú spoločnosť bola dokončená len tento rok.

„Akvizícia CTParku Bratislava potvrdzuje našu stratégiu rozvoja v stredoeurópskom regióne. Poloha parku je ideálna, v tesnom susedstve automobilky Volkswagen, na okraji Bratislavy s priamym napojením na diaľničnú a železničnú sieť smerom do Českej republiky, Rakúska a Maďarska,“ hovorí finančný riaditeľ CTP Radek Zeman.

Podľa Miroslava Barnáša, vedúceho investičného oddelenia poradenskej spoločnosti JLL, ktorá predaj sprostredkovala, momentálne dominuje záujmu investorov na Slovensku segment logistiky a ľahkého priemyslu.

„DNV Logistics Park je prvotriednym investičným produktom. Napriek tomu si celý proces vyžadoval veľkú mieru profesionality a najlepšieho úsilia všetkých zúčastnených strán,“ opisuje M. Barnáš.

CTP aktuálne stavia priemyselný park vo Voderadoch pri Trnave neďaleko One Fashion Outletu. Na vyše 21 hektároch vznikne prenajímateľná plocha 91 500 štvorcových metrov. Nájomcom je výrobca sedadiel pre automobilky Lear.

Holandský developer priemyselných, kancelárskych a obchodných nehnuteľností vstúpil na Slovensko v roku 2007 kúpou lokalít pri Prešove a Žiline. V nasledujúcom roku spustil výstavbu prvého slovenského CTParku v Martine a ohlásená bola aj výstavba v Trenčíne.

Sieť CTParkov v strednej Európe zahŕňa viac ako päťdesiat lokalít v Česku, Rumunsku a na Slovensku s prenajímateľnou plochou 2,5 milióna štvorcových metrov. Vlastní aj kancelárske projekty v Brne a Ostrave a Retail Park v Brne.