S areálom, ktorý sa nachádza severne od železničnej stanice Bratislava - Nové Mesto, v zastavanej priemyselnej zóne na odbočke z ulice Za stanicou, medzi ulicami Za stanicou a Elektrárenská, sú spojené pohnuté osudy firmy Kovod. Špecializovala sa na zber a spracovanie kovového odpadu. S jej históriou sú pritom spojené známe mená aj firmy.

Do konkurzu

Začiatky pritom pripomínali skôr klasický podnikateľský príbeh malej firmy. Firmu Kovod Recycling zakladal Slavomír Petro, ktorý so šrotárskym biznisom začínal podnikať ešte koncom deväťdesiatych rokov. Zlom prichádza v roku 2003, keď vzniká Recyklačný fond. Práve Kovod bol v ďalších rokoch jedným z najväčších poberateľov dotácií.

V roku 2011 si TREND všimol, že z celkovej sumy 147 miliónov eur až 23 miliónov smerovalo do pokladnice práve Kovodu. V tejto štatistike bola firma prvá v rebríčku. Firma rástla a rozširovala svoje aktivity. Až prišiel rok 2008 a dramatický prepad cien zberných kovov. Firmu to dostalo na kolená a úverujúce banky ju posielali do konkurzu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa