Aj keď ceny nehnuteľností rekordne rastú, na trhu je o ne neustále veľký záujem. Pokiaľ ste natrafili na nehnuteľnosť, ktorá vás zaujala, avšak rozhodli ste sa počkať a našetriť na ňu viac financií, môže sa stať, že daná nehnuteľnosť bude čoskoro rezervovaná. Aj keď sa nenájde záujemca, budete musieť čeliť inej výzve – zdražovaniu. Pre rastúce ceny stavebných materiálov a infláciu môže byť pre vás daná nehnuteľnosť už finančné nedostupná.

Pomôcť si môžete predčasne schváleným hypotekárnym úverom

Ako väčšina problémov, aj tento má riešenie. S financovaním nového bývania vám operatívne pomôže hypotekárny úver na bývanie. Splácanie hypotéky je dlhoročná, niekedy dokonca celoživotná záležitosť. Preto, ak sa vaša finančná situácia zlepší, môžete využiť predčasné splatenie úveru alebo jeho časti.

Ponúka sa aj možnosť bezplatne vložiť na účet raz ročne mimoriadnu splátku hypotéky. Tá má vplyv na jeho štruktúru. Klient si môže zvoliť zníženie doby splatnosti hypotéky pri zachovaní rovnakej splátky alebo zníženie mesačnej splátky pri  rovnakej dobe splatnosti.

Podľa odborníkov predpoklad na rast cien nehnuteľností stále existuje, keďže na trhu je ich  nedostatok. Neočakávajú, že sa ceny budú prepisovať smerom nadol, ale je vysoký predpoklad, že porastú, i keď miernejším tempom. Váhajúcim záujemcom preto odporúčajú, ak dom alebo byt spĺňa vaše vysnívané predstavy o bývaní,  neváhajte urobiť zásadné rozhodnutie už teraz.