Firma, ktorá stojí za celým centrom, požiadala o vyhlásenie konkurzu Okresný súd Bratislava I. Rozhodnutie súdu vyšlo v dnešnom Obchodnom vestníku. „Súd začína konkurzné konanie voči dlžníkovi One Fashion Outlet 1,“ informuje súd v aktuálnom vydaní vestníka.

Ozdravenie nepomohlo

Podľa katastra je práve táto firma stále vlastníkom celého komplexu i prevádzkovateľom centra. Už v minulosti mala problémy, keď požiadala súdy o reštrukturalizáciu. Veritelia majiteľovi centra dali druhú šancu.

Vo februári 2017 totiž veriteľský výbor schválil ozdravný plán s tým, že prevádzkovateľovi centra dáva rok a pol na to, aby našiel nového investora. „Prebiehajú intenzívne rokovania s potenciálnymi investormi aj v spolupráci s veriteľmi a najmä financujúcimi bankami a odborným poradcom,“ vysvetľoval vtedy reštrukturalizačný správca Ivany Ikrényi.

Nenašli investora

Nádeje si vtedy robil aj majiteľ. „V spolupráci s KPMG sme oslovili 200 až 250 investorov z celého sveta. Vybraných bolo niekoľko, s ktorými pokračujú rokovania. Oficiálnu ponuku očakávame v druhej polovici marca,“ hovoril vo februári 2017 Matej Kostúr, konateľ vlastníka a prevádzkovateľa One Fashion Outletu.

Vedenie sa nádejalo, že nový impulz by zmenil celé smerovanie centra. „Potrebuje 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa