Majoritným vlastníkom Cassovar business centra I v Košiciach sa stala investičná skupina InTeFi. Ako za ňu TASR informovala Ľuboslava Šillerová, ide o strategickú akvizíciu v hodnote takmer 30 miliónov eur, ktorou chcú v dlhodobom horizonte upevniť svoju pozíciu na trhu s nehnuteľnosťami.

Získaním majority podľa jej slov môžu ovplyvniť smerovanie a rozvoj komplexu Cassovar. Ako uviedol CEO skupiny InTeFi Lukáš Novák, cieľom je efektívne zhodnocovať investované prostriedky. „Preto vyhľadávame výnosné projekty a naše aktivity zároveň diverzifikujeme. Cassovar je stabilným pilierom nášho real estate biznisu, ktorý rozvíjame v rámci celej skupiny. Vytvárame prostredie s efektívnym využitím synergií developerského, realitného a finančno-sprostredkovateľského biznisu," doplnil.

OTP  banka
Neprehliadnite

Belgická KBC sa stáva vlastníkom OTP Banky Slovensko

V tejto multifunkčnej budove vidí v budúcnosti veľký potenciál rozvoja. Pripomenul, že objekt pozostáva z kancelárskych priestorov s výmerou 13 500 štvorcových metrov a nákupnej galérie na ploche 7-tisíc štvorcových metrov určenej pre obchody, reštaurácie a relax. „V rámci rozvoja real estate aktivít sme hľadali investíciu, na ktorej môžeme bezpečne postaviť základy našich aktivít. Cassovar ako najväčšie biznis centrum na východnom Slovensku s dlhodobou obsadenosťou a stabilnými nájomnými zmluvami pre nás takúto príležitosť predstavuje," uviedol Novák.

Multifunkčný komplex Cassovar v Košiciach je najväčším kancelárskym a retailovým komplexom na východe Slovenska. Tvoria ho dve biznis centrá. Investičná skupina InTeFi pôsobí na Slovensku aj v Českej republike. Okrem iného spája firmy z oblasti financií, developerských projektov, realitného biznisu, IT ako aj kníh.