Informoval o tom v utorok denník Mladí fronta Dnes (MF Dnes), podľa ktorého D. Kučera a M. Vokatý mali za lyžiarske strediská zaplatiť 47 až 50 miliónov českých korún (1,7 mil. až 1,8 mil. eur). Snowhill, ktorý okrem iných prevádzkuje krkonošské stredisko Herlíkovice, kúpil I. Rattaj len pred menej ako rokom.

Podľa I. Rattaja sa lyžiarske areály, ktoré sú súčasťou Snowhill, nehodili do jeho plánov. I. Rattaj patrí do okruhu investičnej skupiny J&T a je spolumajiteľom a manažérom spoločnosti Tatry Mountain Resorts, ktorá vlastní horské strediská v Tatrách.

Snowhill prevádzkuje okrem Herlíkovic ďalšie tri krkonošské areály Kozinec, Kamenec a Šachty, ďalej Kašperk v Kašperských Horách a lyžiarske stredisko Marianka pri Mariánskych Lázňach. MF Dnes informoval, že posledných dvoch sa budú chcieť zbaviť aj noví majitelia. Ostatné skiareály chce M. Vokatý orientovať viac na športové lyžovanie.

Bývalý český reprezentant v zjazdovom lyžovaní M. Vokatý predtým pôsobil napríklad v orgánoch Skiareálu Špindlerův Mlýn. Spoločne s právnikom D. Kučerom vlastní Vrchlabský pivovar. M. Vokatý je podľa MF Dnes známy ako dvorný architekt a veľmi dobrý priateľ bývalého šéfa českej lotériovej spoločnosti Sazka Aleša Hušáka a je spoluautorom pražskej O2 arény. D. Kučera má byť blízkym spolupracovníkom pražského lobistu Romana Janouška.

Snowhill vlani hospodáril so stratou bezmála deväť miliónov korún (325-tisíc eur) pri tržbách okolo 65 miliónov (2,35 milióna eur).