P. Korbačka a fond spoločnosti Sonea Sierra podpísali dohodu o spoločnom podniku, ktorá sa týka troch etablovaných nákupných centier v Španielsku ešte koncom minulého roka. Slovenský investor tak kupuje centrá GranCasa v Zaragoze, Valle Real v Maliaño-Camargo a Max Center Barakalde.

Strategický biznis

Pre finančníka, ktorému patrí tiež bratislavská Eurovea a trnavská City Aréna, je to ďalšia významná transakcia, tentoraz na zahraničnom retailovom trhu. „Španielsko je jeden z najstabilnejších trhov v oblasti nehnuteľností v rámci Európy. Rozšírenie portfólia o ďalšie tri stabilné shopping centrá je strategickým rozhodnutím,“ uviedol pri tejto príležitosti finančník.

Podľa jeho slov rozhodlo to, že sa s doterajším majiteľom poznal. „Rozhodli sme sa pre tri z najväčších a ekonomicky najsilnejších miest v severnom Španielsku,“ uviedol. „Našim partnerom je spoločnosť Sonae Sierra, s ktorou spolupracujeme na projekte Eurovea a Eurovea 2 už od roku 2014. Práve na základe vzájomnej spoločnej dôvery došlo aj k tejto akvizícii,“ konštatoval P. Korbačka.

Slovenský investor získal majoritný podiel. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa