Zakladateľ Amazonu a tretí najbohatší človek na svete sa podľa osoby oboznámenej s touto záležitosťou dohodol, že zaplatí 68 miliónov dolárov za sídlo v Indian Creek, umelom bariérovom ostrove v širšej oblasti Miami. Informuje o tom agentúra Bloomberg.

Nehnuteľnosť s rozlohou 1,1 hektára a tromi spálňami, postavená v roku 1965, predtým patrila spoločnosti MTM Star International, ktorá má väzby na Panamu. Podľa verejných záznamov sa predaj uskutočnil v júni, ale totožnosť konečného kupujúceho nebola zverejnená.

Bezos si v posledných rokoch nazhromaždil viacero domov. Okrem Washingtonu a deväťakrového sídla v Beverly Hills, ktoré kúpil v roku 2020 za 165 miliónov dolárov, a nehnuteľnosti na havajskom ostrove Maui, vlastní nehnuteľnosti na Manhattane a v Seattli, ako aj obrovský ranč v Texase, kde sa nachádza miesto štartu rakety New Shepard spoločnosti Blue Origin.

Výdavky päťdesiatdeväťročného miliardára na ultra drahé predmety sa zvýšili, odkedy v roku 2021 odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti Amazon a po rozchode s manželkou. Vlastní jednu z najdrahších superjácht na svete, loď Koru, ktorej stavba stála odhadom 500 miliónov dolárov.

Investícia Bezosa v Indian Creek sa podľa záznamov o nehnuteľnostiach rozprestiera na ploche takmer 864 štvorcových metro a jej súčasťou je aj bazén.

S majetkom vo výške 163 miliárd dolárov podľa indexu miliardárov agentúry Bloomberg by sa Bezos okamžite stal najbohatším obyvateľom Indian Creeku. Ostrov má len asi 40 rezidencií, country klub a vlastné policajné oddelenie.

Táto kúpa predstavuje pre Bezosa návrat domov, keďže v Miami absolvoval strednú školu po tom, ako jeho nevlastný otec narodený na Kube získal prácu na Floride.

Ďalšie dôležité správy

FILE - In this Sept. 6, 2012, file photo, Jeff Bezos, CEO and founder of Amazon, speaks at the introduction of the new Amazon Kindle Fire HD and Kindle Paperwhite personal devices, in Santa Monica, Calif. The Washington Post Co. agreed  Monday, Aug. 6, 2013, to sell its flagship Washington Post newspaper to Bezos, the founder of Amazon.com for $250 million.  (AP Photo/Reed Saxon, File)
Neprehliadnite

Miliardár Bezos kúpil jednu akciu Amazonu. Nikto netuší prečo