Spolumajiteľ developerskej spoločnosti J&T Real Estate Peter Korbačka rozširuje svoj biznis v Rakúsku. Kúpil významný podiel v rakúskej realitnej spoločnosti S Immo. Urobil tak prostredníctvom firmy Evax Holding, ktorú vlastní jeho spoločnosť Eurovea Services.  

Evax Holding sa stal tretím najväčším akcionárom v S Immo kúpou takmer 3,8 milióna akcií od spoločnosti Etamin. Zodpovedajú podielu 5,21 percenta. Transakcia sa uskutočnila ešte v polovici novembra .

Biznis aj na Slovensku

S Immo je realitná developerská a investičná spoločnosť so sídlom vo Viedni, zapísaná na viedenskej burze. Investuje výhradne v rámci Európskej únie, pričom sa zameriava na hlavné a veľké mestá Rakúska, Nemecka a krajín strednej a východnej Európy. Pobočky má popri Rakúsku a Nemecku aj v Maďarsku, Rumunsku a Chorvátsku, nehnuteľnosti vlastní tiež v Česku a na Slovensku.

Neprehliadnite

Najbohatší majú vyše 60 miliárd eur

U nás sú to napríklad bratislavské kancelárske budovy Galvaniho Business Center I, II a IV, podiel v Einsteinova Business Center alebo Austria Trend Hotel Bratislava. K najvýznamnejším aktuálne realizovaným projektom patrí administratívny komplex Quartier Belvedere Central vo Viedni a polyfunkčný projekt Schiller v Budapešti.

Portfólio S Immo tvorilo k 30. júnu tohto roku  spolu 352 nehnuteľností s hodnotou 2,4 miliardy eur. 

Rekordná kúpa

Peter Korbačka sa realitnému biznisu venuje už dlhodobo. Na Slovensku sa stal známy najmä kúpou obchodného komplexu Eurovea, za ktorý v roku 2014 zaplatil rekordných vyše 360 miliónov eur. Neskôr k nemu pridal aj City Arénu v Trnave, vstúpil tiež do niekdajšieho Polusu, dnes nákupného centra Vivo!.

Začiatkom roka oznámil aj kúpu podielu v spoločnosti Immofinanz, ktorá sa sústreďuje na kancelárske a retailové nehnuteľnosti.