Opustenú budovu bratislavských kúpeľov v centre mesta získala do dlhodobého prenájmu od mesta írsko-slovenská spoločnosť Synaphea, a.s. Plánuje rekonštrukciu priestorov, po ktorej majú byť opäť obnovené bazény a rekreačné priestory.

„Momentálne sa pracuje na zameriavaní objektu a pripravuje sa štúdia,“ približuje pre TRENDreality.sk spolumajiteľ investorskej firmy Branislav Kaliský. Projekt treba potom predložiť pamiatkovému úradu na pripomienkovanie, nakoľko ide o chránenú budovu.

Íri zrekonštruujú kúpele Grössling

Neskôr má slúžiť pre potreby City Spa, otvorenie je plánované na termín okolo roku 2010. „Miesto bude mať aj luxusný hotel, bio reštaurácia a malý parčík,“ naznačuje B. Kaliský a dodáva, že v pláne je aj podzemné parkovisko.

Rekonštrukcia si má podľa investora vyžiadať zhruba 300 až 450 miliónov korún. Vizualizácie zatiaľ nie sú dostupné, rovnako ani konkrétnejšie čísla a rozloha budúcich priestorov.

Za investorskou spoločnosťou Synaphea stoja podľa informácií TRENDreality.sk írski a britskí investori. Členom predstavenstva je aj Peter Bacon, dlhé roky aktívny v developerskej skupine Ballymore, budujúcej nábrežný projekt Eurovea. Branislav Kaliský na nej tiež spolupracoval, podľa denníka Plus jeden deň je zároveň zástupcom firmy, ktorá kúpila historickú budovu Fakultnej nemocnice na Zochovej ulici.

Ilustračné foto - bratislava.sk